بلاگ

چرا نرم افزار ERP برای کسب و کار شما حیاتی است؟
یکی از ترس‌های رایج شک در مورد انتخاب ERP مناسب کسب و کار خود است. شما لازم نیست که یک راهکار نرم‌افزاری کامل پیدا کنید که همه چیز را حل کند. ERP باید بتواند بهترین فرایندهای کسب و کار موجود شما را زیر یک سیستم واحد بیاورد در حالی که هر کس در سازمان شما بتواند اطلاعات مناسب کارش را ببیند. دقیقاً این نقطه ایست که انتخاب شرکت همکار پیاده ساز ERP بیش از هر چیز مهم است. همچنین بدیهی است که استفاده از یک راهکار مدرن جهانی که در کسب و کارهای مشابه شما پیاده شده است می‌تواند نگرانی شما را تا حد زیادی برطرف کند. همچنین تغییر نرم‌افزار همیشه برای سازمان‌ها پر ریسک است. اما باید این را در نظر گرفت که استفاده از مزیت‌های استفاده از نرم‌افزار ERP قطعاً دشواری‌هایی دارد که برای رسیدن به آن باید تلاش کرد. باید تلاش کرد که کارکنان سیستم را قانع کرد که سیستم جدید نه تنها تمام قابلیت‌های سیستم پیشین را دارد، بلکه می‌تواند به ساده‌سازی کار آن‌ها به واسطه خودکار کردن بسیاری از فرآیندها کمک کند.
ادامه
مـزایا و چالش‌های پیاده‌سازی راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی ERP از منظر حسابداری
راهکار جامع بـرنامه‌ریزی مـنابع سازمانی طیف گسترده‌ای از عملیات سازمان را پوشش می‌دهند و با یکپارچه‌سازی بخش‌ها و فرآیندهای مختلف سازمان، منجر به امکان محاسبه بها تمام شده تولید می‌گردند و درواقع فـرض سـودمندی در بـرابر هـزینه را تـحقق مـی‌بخشند. هم‌چنین اگر این راهکار بر اساس نرم‌افزارهای ERP شناخته شده جهانی-مانند Dynamics NAV- انجام گیرد، فرصت مناسبی برای به‌روز کردن رویه‌ها و خطی مشی‌ها و یکنواخت کردن آن‌ها بر اساس بهروش‌های (Best Practice) صنایع مختلف است.
ادامه
متدولوژی پیاده‌سازی ERP Dynamics NAV
در پروژه‌های استقرار و پیاده‌سازی هر نرم‌افزار ERP، هر مرحله از پروژه باید طوری طراحی شود که اطمینان حاصل شود که یک مجموعه از خروجی‌های مرتبط برای تأیید و تصویب مدیران و تصمیم گیران ارائه می‌گردد که این خروجی‌ها پیش‌نیاز ادامه و ورود به مرحله بعد پروژه خواهد بود. راه‌حل شرکت سامیکس برای پیاده‌سازی نرم‌افزار ERP خود، مدیریت پروژه پیاده‌سازی NAV Microsoft dynamics بر اساس متدولوژی Phased approach است که به عنوان راهکار استاندارد پیاده‌سازی این ERP توسط شرکت مایکروسافت ارائه گردیده است.
ادامه
شناسایی راهکارهای ممکن برای مدیریت تغییر
در سازمان‌ها افراد تمایلی به تغییر ندارند، اما ERP از آن‌ها می‌خواهد که روش کارشان راعوض کنند. اگر سازمانی نرم‌افزار ERP را تهیه و نصب نماید بدون این که تغییر در روند کار افراد سازمان ایجاد شود ممکن است هیچ‌کدام از مزایای رقابتی و مفید ERP به دست نیاید وحتی ممکن است که این نرم‌افزار سبب شود که روند کار نیز کندتر و بی‌کیفیت‌تر شود. تغییر در درون یک سازمان اغلب با مقاومت مواجه می‌شود روش‌های مختلفی برای غلبه کردن بر این مقاومت‌ها وجود دارد که به عنوان مثال می‌توان به ارتباطات، مشارکت و مذاکره اشاره نمود. روش دیگری را که می‌توان برای توانا ساختن سازمان و کارمندان برای قابلیت تطبیق بیشتر با محیط متغیر استفاده کرد، روش یادگیری سازمانی است. توسعه‌دهندگان سیستم اگر بخواهند در اجرا تغییر موفق باشند باید این مهارت‌ها را کسب کنند.
ادامه
مدیریت تغییرات اصولی، کلید استقرار موفق نرم افزار ERP
اجرای موفق آمیز یک پروژه استقرار نرم‌افزار ERP مشکل و پیچیده است، دلیل این امر این است که استقرار نرم‌افزار ERP باعث تغییرات گسترده‌ای در سطح سازمان می‌شود که این امر نیازمند مدیریتی دقیق، به منظور دستیابی به منافع مورد نظر است. در سیستم ERP برخلاف سیستم‌های سنتی، تمرکز اصلی از تأکید روی تجزیه و تحلیل فنی و برنامه‌نویسی، به طراحی فرایندهای کسب وکار و ساختاربندی نرم‌افزار با تمرکز بر کسب وکار معطوف شده است.
ادامه
استراتژی‌های مناسب برای مدیریت تغییر در پیاده‌سازی و استقرار نرم‌افزار ERP
پیاده‌سازی موفق نرم‌افزار ERP بستگی به استراتژی‌های مدیریت تغییر دارد. استراتژی‌های مدیریت تغییر شناسایی شده در پیاده‌سازی موفق نرم‌افزار ERP در مطالعات انجام شده که در اکثر موارد مشترک بوده‌اند که در این متن به آن پرداخته می شود.
ادامه
پیاده‌سازی و استقرار نرم‌افزار ERP و چالش‌های استقرار آن
راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی، سیستمی است که از طریق یکپارچه‌سازی فرآیند کسب کار برای سازمان‌ها، مزایای زیادی از جمله افزایش بهره‌وری، بهبود مدیریت کیفیت و کاهش هزینه‌ها را به همراه دارد. با این حال پیاده‌سازی نرم‌افزار ERP فرایندی هزینه بر و پیچیده بوده و در نتیجه بسیاری از پروژه‌های پیاده‌سازی نرم‌افزار ERP با شکست مواجه می‌شوند. مدیریت تغییر به عنوان عاملی حیاتی در مدیریت فوق پیاده‌سازی سیستم‌های ERP شناسایی شده است.
ادامه
یکپارچگی ERP Dynamics NAV با فروشگاه‌های اینترنتی مبتنی بر Magento
یکپارچگی مابین Dynamics NAV و پلتفرم فروشگاه‌های اینترنتی Magento به شما کمک می‌کند که ERP Dynamics NAV بتواند این فروشگاه اینترنتی را درون دیتابیس واحد خود جای دهد . در کسب و کارهای امروز قابلیت انعطاف‌پذیری و در لحظه بودن اطلاعات و موجودی کالاها و تراکنش‌های مالی از اهمیت بالایی برخورد است و به همین دلیل در سال‌های اخیر راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی گسترش زیادی داشته است. با گسترش تجارت الکترونیک در سراسر جهان استفاده از راهکارهای سنتی جزیره‌ای به دلیل عدم ارائه واکنش مناسب در لحظه به بازار هدف منسوخ شده‌اند و سیستم‌های مدیریتی جدید که بلوغ خود را در نرم‌افزارهای ERP یافته‌اند، هرچه بیشتر به سمت یکپارچگی فرآیندی برای برنامه‌ریزی یکپارچه منابع سازمانی پیش رفته‌اند.
ادامه
ERP هوشمند به کمک تکنیک‌های داده کاوی
در یكپارچه سازی راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی و انبار داده ها با مجموعه ای ازداده های متفاوتی سروكار داریم كه این امر باعث ایجاد ناسازگاری و تكراری بودن داده ها می شود. بنابراین این داده ها پس از طبقه بندی تحت فرایندهایی اعم از پاكسازی، نقـص سـازی ، تركیـب و حـذف داده هـای تكـراری قـرارمـی گیرنـد.
ادامه
مدیریت ضایعات در راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی(ERP)
به‌طورکلی، واحدهای معیوب، واحدهایی هستند که به دلیل نداشتن کیفیت لازم از نقطه کنترل کیفیت یا بازرسی عبور نکرده‌اند. نرم‌افزارهای ERP(راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی) بین دو نوع واحدهای معیوب تمایز قائل می‌شود (1: ضایعات و 2) قابل دوباره‌کاری. ضایعات، مواد تکمیل شده یا نیمه ساخته‌ای است که از کیفیت لازم و استاندارد برخوردار نبوده و برای سایر مقاصد تولید نیز قابل استفاده نیست، بنابراین از تولید خارج می‌شوند؛ واحدهای قابل دوباره‌کاری واحدهای ساخته شده یا نیمه ساخته‌ای هستند که با انجام دوباره‌کاری مجدداً در تولید به کار گرفته می‌شوند.
ادامه
مارا دنبال کنید

 ویرایشگر محتوا

​​