بلاگ

علائم نیاز سازمان شما به راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی- ERP | بخش دوم
در محیط رقابتی امروز، کسب و کار ها باید انعطاف پذیر و پویا باقی بمانند. شما نمی توانید به سیستم های بایگانی برای رسیدگی به کارهای مهم کسب و کار و عملیات تکیه کنید. سیستم های متفرقه که دیگر از عملیات شما پشتیبانی نمی کنند و با سیستم های اصلی کسب و کارتان یکپارچگی ندارند، می تواند منجر به رشد منفی کسب و کارتان گردد. به عنوان مثال، فرض کنید یکی از فروشندگان شما از ابزار دیگری برای مدیریت فرآیندهای های خود استفاده کند. شما اگر بخواهید سیستم اصلی کسب و کار خود را ارتقا و تغییر دهید، این سیستم های غیریکپارچه قابلیت تغییرات را نخواهند داشت. داشتن سیستم های خارج از رده خطرناک است و می تواند مشکلات جدی ای را برای کسب و کار شما ایجاد کند. همچنین یک فرآیند تثبیت شده اشتباه در یک سازمان عملا باعث اخلال در باقی فرآیندهای اجرایی نیز می شود. آیا شما بر روی نرم افزار قدیمی که خارج از رده است متکی هستید؟ اگر اینگونه است باید گفت که اصلاح فرآیندهای تثبیت شده اشتباه در یک سازمان به مراتب هزینه های بیشتری از جایگزینی آن با راهکاری جدید و اما منطبق بر نرم افزارERP دارد.
ادامه
علائم نیاز سازمان شما به راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی- ERP | بخش اول
قبل از اجرای هر نرم افزار ERP باید چالش ها و مشکلاتی که سیستم های قدیمی شرکت با آن ها مواجه بوده اند بررسی گردد. در واقع رفتن به سمت راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی خود پاسخی به نیازمندی های پاسخ داده نشده، توسط سیستم های قدیمی است. در زیر سعی خواهیم کرد عمده ترین دلایلی که در صورت ظهور در کسب و کارتان، رفتن به سمت پیاده سازی راهکار جامع منابع سازمانی را برایتان ضروری می سازد شرح دهیم
ادامه
مقایسه اجمالی Microsoft Dynamics NAV و Odoo
مقایسه ERP Microsoft Dynamics NAV با Odoo 10 Enterprise اجازه می دهد تا خریدارن بالقوه با مقایسه تفاوت های این دو نرم افزار، بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. بدیهی است که چنین مقایسه ای صرفا به بررسی ویژگی های این دو می پردازد و انتخاب دقیقتر با توجه به نیازهای سازمان و بررسی جزئی تر این دو راهکار امکان پذیر است.
ادامه
یکپارچه سازی تجارت الکترونیک و Dynamics NAV
یکپارچه سازی سیستم تجارت الکترونیک(E-commerce) با ERP می تواند به نظم و توزیع بهتر، سریعتر و دقیق‌تر داده ها کمک کند و جریان موثر اطلاعات در حوزه کسب و کار شما را میسر کند. Dynamics NAV امکانات خوبی برای چنین یکپارچگی برای کسب و کار شما فراهم می کند. یکپارچه سازی تجارت الکترونیک با وجود داشتن چالشهایی فراوان نظیر تغییرات اساسی سیستم و هزینه های مالی و زمانی زیاد برای سازمان می تواند سبب افزایش فروش، کاهش هزینه های عملیاتی در دراز مدت و دسترسی به بازارهای آنلاین شود. همچنین یکپارچه سازی یک ERP و تجارت الکترونیک باعث می شود که کسب و کار شما مستقل از مکان شود؛ موجودی کالا و قیمت گذاری می تواند در موقعیت و مکان های متفاوت به صورت یکپارچه صورت بگیرند. سطوح محصولات، اطلاعات و تغییرات قیمت نیز می تواند در سراسر تیم فروش مراوده شوند؛ حال هرکجا که می خواهند باشند.
ادامه
مقایسه اجمالی Microsoft Dynamics NAV و Microsoft Dynamics AX
Dynamics NAV و Dynamics AX هر دو از ERPهای مطرح در سطح جهانی هستند که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده اند. اشتراکات فرآیندی زیادی بین این دو ERP مایکروسافت وجود دارد. Dynamics AX برای سازمان‌های بزرگ و NAV برای سازمان‌های کوچک و متوسط طراحی شده است. همین استراتژی مایکروسافت در طراحی این دو راهکار نرم افزاری سبب شده است که تفاوت‌هایی در آنها وجود داشته باشد. در این متن سعی خواهد شد به صورت اجمالی به مقایسه این دو راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی پرداخته شود تا علاقه مندان بتوانند با بررسی آن انتخاب دقیق تری داشته باشند. بدیهی است که نیازها و منابع هر سازمان در انتخاب ERP مناسب برای آن سازمان نقش اساسی دارند.
ادامه
پیش‌بینی هزینه‌های سیستم  راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی(قسمت دوم)
در پایان لازم به ذکر است محاسبه هزینه های استقرار و پیاده سازی ERP خود فرآیندی پیچیده است که نیاز به استفاده از تجربیات سازمان های دیگر نیز دارد. در اینجا سعی کرده ایم حداقل به طور شهودی عواملی که می تواند بر هزینه های استقرار یک نرم افزار ERP تاثیر بگذارد را بررسی کنیم. اما محاسبه دقیق این هزینه ها و نرخ بازگشت هزینه مستلزم شناخت هر کسب وکار با محدوده ها و محدودیت های مخصوص به خود است که مسلتزم کاری دقیق و منظم توسط مشاورانی زبده است.
ادامه
نرخ بازگشت سرمایه در پروژه های پیاده سازی و استقرار ERP (قسمت اول)
سیستم ERP مورد استفاده بسیاری از سازمان‌ها احتمالا پول خیلی زیادی به همراه می‌آورد. اگر به طور مستدل قادر به تخمین درآمد سیستم ERP خود که هزینه‌ها را نیز به‌صورت بهینه پوشش دهد نیستید بهتر است جای دیگری برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید. نرخ بازگشت سرمایه به سادگی بهترین راه برای اندازه‌گیری بازده پروژه ومقایسه آن با باقی سرمایه‌گذاری‌های بالقوه‌ست.اینطور که به نظر می‌رسد این نرخ با اضافه‌کردن بازده موردانتظار از سیستم ERP و پس از آن کم کردن هزینه‌های سیستم از آن محاسبه می‌شود. نتیجه نهایی را بر هزینه‌ی احتمالی تقسیم کنید و خارج قسمت نرخ بازگشت سرمایه سیستم شما خواهد بود. به طور کل هرچه بهره نهایی بزرگتر باشد، نرخ سرمایه‌گذاری میان انتخابهای مورد نظر بهتر است.
ادامه
رونمایی از اپلیکیشن جدید ایساکو تولید شده توسط شرکت سامیکس
اپلیکیشن جدید ایساکو توسط شرکت سامیکس راه‌اندازی شد. با استفاده از این اپلیکیشن بسیاری از خدماتی که پیش از این تنها از طریق مراجعه مشتری به شبکه‌های نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو و یا تماس تلفنی با مرکز تماس این مرکز(96440) ممکن بود، اکنون از طریق اپ ایساکو به صورت شبانه روزی و از طریق چند کلیک ساده امکان پذیر است. استفاده از خدمات این اپلیکیشن کاملا رایگان است.
ادامه
مدیریت هزینه در ERP داینامیکس NAV
مدیریت هزینه در داینامیکس NAV به درک عوامل هزینه‌ای یک کسب و کار کمک می‌کند. طراحی اطلاعات هزینه‌ای شامل آنالیزهای زیر است. انواع هزینه محل هزینه محل پرداخت هزینه اجزا اصلی مدیریت هزینه در داینامیکس ◦نوع هزینه، مرکز هزینه، موضوع هزینه ◦ثبت های ورودی و ثبت های روزانه هزینه ◦تخصیص هزینه‌ها ◦بودجه هزینه ◦گزارشات هزینه
ادامه
روش‌های هزینه‌یابی در Microsoft Dynamics NAV
در Microsoft Dynamics NAV چندین روش برای هزینه‌یابی در نظر گرفته شده است که با توجه به نوع کسب‌وکار، هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود است. در نهایت اما تیم مدیریت مالی شرکت است که از بین روش‌های پیشنهادی، راهکار خود را انتخاب خواهد کرد. امیدواریم تا توضیحات این متن در رابطه با روش‌های مختلف هزینه‌یابی در ERP ها، راهنمای مناسبی برای انتخاب مدیران مالی باشد
ادامه
مارا دنبال کنید

 ویرایشگر محتوا

​​