بلاگ

پیاده‌سازی و استقرار نرم‌افزار ERP و چالش‌های استقرار آن
راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی، سیستمی است که از طریق یکپارچه‌سازی فرآیند کسب کار برای سازمان‌ها، مزایای زیادی از جمله افزایش بهره‌وری، بهبود مدیریت کیفیت و کاهش هزینه‌ها را به همراه دارد. با این حال پیاده‌سازی نرم‌افزار ERP فرایندی هزینه بر و پیچیده بوده و در نتیجه بسیاری از پروژه‌های پیاده‌سازی نرم‌افزار ERP با شکست مواجه می‌شوند. مدیریت تغییر به عنوان عاملی حیاتی در مدیریت فوق پیاده‌سازی سیستم‌های ERP شناسایی شده است.
ادامه
یکپارچگی ERP Dynamics NAV با فروشگاه‌های اینترنتی مبتنی بر Magento
یکپارچگی مابین Dynamics NAV و پلتفرم فروشگاه‌های اینترنتی Magento به شما کمک می‌کند که ERP Dynamics NAV بتواند این فروشگاه اینترنتی را درون دیتابیس واحد خود جای دهد . در کسب و کارهای امروز قابلیت انعطاف‌پذیری و در لحظه بودن اطلاعات و موجودی کالاها و تراکنش‌های مالی از اهمیت بالایی برخورد است و به همین دلیل در سال‌های اخیر راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی گسترش زیادی داشته است. با گسترش تجارت الکترونیک در سراسر جهان استفاده از راهکارهای سنتی جزیره‌ای به دلیل عدم ارائه واکنش مناسب در لحظه به بازار هدف منسوخ شده‌اند و سیستم‌های مدیریتی جدید که بلوغ خود را در نرم‌افزارهای ERP یافته‌اند، هرچه بیشتر به سمت یکپارچگی فرآیندی برای برنامه‌ریزی یکپارچه منابع سازمانی پیش رفته‌اند.
ادامه
ERP هوشمند به کمک تکنیک‌های داده کاوی
در یكپارچه سازی راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی و انبار داده ها با مجموعه ای ازداده های متفاوتی سروكار داریم كه این امر باعث ایجاد ناسازگاری و تكراری بودن داده ها می شود. بنابراین این داده ها پس از طبقه بندی تحت فرایندهایی اعم از پاكسازی، نقـص سـازی ، تركیـب و حـذف داده هـای تكـراری قـرارمـی گیرنـد.
ادامه
مدیریت ضایعات در راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی(ERP)
به‌طورکلی، واحدهای معیوب، واحدهایی هستند که به دلیل نداشتن کیفیت لازم از نقطه کنترل کیفیت یا بازرسی عبور نکرده‌اند. نرم‌افزارهای ERP(راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی) بین دو نوع واحدهای معیوب تمایز قائل می‌شود (1: ضایعات و 2) قابل دوباره‌کاری. ضایعات، مواد تکمیل شده یا نیمه ساخته‌ای است که از کیفیت لازم و استاندارد برخوردار نبوده و برای سایر مقاصد تولید نیز قابل استفاده نیست، بنابراین از تولید خارج می‌شوند؛ واحدهای قابل دوباره‌کاری واحدهای ساخته شده یا نیمه ساخته‌ای هستند که با انجام دوباره‌کاری مجدداً در تولید به کار گرفته می‌شوند.
ادامه
LS Retail افزونه ای برای خرده فروشی در ERP Dynamics NAV
LS Retail یک افزونه توسعه یافته و بهینه شده برای کسب و کارهای مربوط به خرده فروشی، کسب و کارهای پلتفرمی، مراکز تجاری و فروشگاه های زنجیره ایست که می تواند با یکپارچگی با Dynamics nav کسب و کار شما را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. این افزونه توسعه یافته بر روی نرم افزارهای ERP نظیر Dynamics NAV در 120 کشور مورد استفاده قرار گرفته است.
ادامه
چگونه بفهمیم چه زمانی پیاده سازی یک نرم افزار ERP در کسب و کار توجیه پذیر و مقرون به صرفه است
اولین دلیل برای هر شرکت و سازمانی برای رفتن به سراغ راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی، افزایش سود خود از طریق افزایش بازدهی کسب و کار خود است. به همین جهت محاسبه نرخ بازگشت سرمایه در این پروژه تبدیل به مهمترین عامل در تصمیم گیری مدیران برای استقرار نرم افزار ERP شده است. در این مطلب سعی خواهیم کرد عمده سوال ها و مسائلی که برای پیش بینی نرخ بازگشت سرمایه در این پروژه حیاتی است و باید به آن ها پاسخ داده شود، بررسی شود.
ادامه
علائم نیاز سازمان شما به راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی- ERP | بخش دوم
در محیط رقابتی امروز، کسب و کار ها باید انعطاف پذیر و پویا باقی بمانند. شما نمی توانید به سیستم های بایگانی برای رسیدگی به کارهای مهم کسب و کار و عملیات تکیه کنید. سیستم های متفرقه که دیگر از عملیات شما پشتیبانی نمی کنند و با سیستم های اصلی کسب و کارتان یکپارچگی ندارند، می تواند منجر به رشد منفی کسب و کارتان گردد. به عنوان مثال، فرض کنید یکی از فروشندگان شما از ابزار دیگری برای مدیریت فرآیندهای های خود استفاده کند. شما اگر بخواهید سیستم اصلی کسب و کار خود را ارتقا و تغییر دهید، این سیستم های غیریکپارچه قابلیت تغییرات را نخواهند داشت. داشتن سیستم های خارج از رده خطرناک است و می تواند مشکلات جدی ای را برای کسب و کار شما ایجاد کند. همچنین یک فرآیند تثبیت شده اشتباه در یک سازمان عملا باعث اخلال در باقی فرآیندهای اجرایی نیز می شود. آیا شما بر روی نرم افزار قدیمی که خارج از رده است متکی هستید؟ اگر اینگونه است باید گفت که اصلاح فرآیندهای تثبیت شده اشتباه در یک سازمان به مراتب هزینه های بیشتری از جایگزینی آن با راهکاری جدید و اما منطبق بر نرم افزارERP دارد.
ادامه
علائم نیاز سازمان شما به راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی- ERP | بخش اول
قبل از اجرای هر نرم افزار ERP باید چالش ها و مشکلاتی که سیستم های قدیمی شرکت با آن ها مواجه بوده اند بررسی گردد. در واقع رفتن به سمت راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی خود پاسخی به نیازمندی های پاسخ داده نشده، توسط سیستم های قدیمی است. در زیر سعی خواهیم کرد عمده ترین دلایلی که در صورت ظهور در کسب و کارتان، رفتن به سمت پیاده سازی راهکار جامع منابع سازمانی را برایتان ضروری می سازد شرح دهیم
ادامه
مقایسه اجمالی Microsoft Dynamics NAV و Odoo
مقایسه ERP Microsoft Dynamics NAV با Odoo 10 Enterprise اجازه می دهد تا خریدارن بالقوه با مقایسه تفاوت های این دو نرم افزار، بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. بدیهی است که چنین مقایسه ای صرفا به بررسی ویژگی های این دو می پردازد و انتخاب دقیقتر با توجه به نیازهای سازمان و بررسی جزئی تر این دو راهکار امکان پذیر است.
ادامه
یکپارچه سازی تجارت الکترونیک و Dynamics NAV
یکپارچه سازی سیستم تجارت الکترونیک(E-commerce) با ERP می تواند به نظم و توزیع بهتر، سریعتر و دقیق‌تر داده ها کمک کند و جریان موثر اطلاعات در حوزه کسب و کار شما را میسر کند. Dynamics NAV امکانات خوبی برای چنین یکپارچگی برای کسب و کار شما فراهم می کند. یکپارچه سازی تجارت الکترونیک با وجود داشتن چالشهایی فراوان نظیر تغییرات اساسی سیستم و هزینه های مالی و زمانی زیاد برای سازمان می تواند سبب افزایش فروش، کاهش هزینه های عملیاتی در دراز مدت و دسترسی به بازارهای آنلاین شود. همچنین یکپارچه سازی یک ERP و تجارت الکترونیک باعث می شود که کسب و کار شما مستقل از مکان شود؛ موجودی کالا و قیمت گذاری می تواند در موقعیت و مکان های متفاوت به صورت یکپارچه صورت بگیرند. سطوح محصولات، اطلاعات و تغییرات قیمت نیز می تواند در سراسر تیم فروش مراوده شوند؛ حال هرکجا که می خواهند باشند.
ادامه
مارا دنبال کنید

 ویرایشگر محتوا

​​