6 روش پیاده سازی Dynamics 365 در محیط تولیدی

6 روش پیاده‌سازی بیزینس سنترال در یک محیط تولیدی

برای تولیدکنندگان، انعطاف‌پذیری و کارایی دو عامل ضروری برای حفظ راحتی و آسانی در پیشبرد فرآیندها است. در رابطه با پیاده سازی سیستم های برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) در فضای تولیدی، مایکروسافت با پلتفرم داینامیک ۳۶۵ بیزینس سنترال، نقشی اساسی را برای مرتفع کردن این عوامل ضروری، به خود اختصاص داده است. پلتفرم بیزینس سنترال، با تمرکز بر بهبود فرایند و هوش تجاری، به سرعت برای استفادۀ تولیدکنندگانی که امیدوارند بتوانند کارایی و بهره‌وری‌شان را تقویت کنند، درحال‌توسعه است.

بیزینس سنترال حتی می‌تواند نقش مهمی را در محیط مونتاژ یا تولیدی ایفا کند.

شش روش استفاده از بیزینس سنترال برای تقویت فرایندهای مونتاژ / تولید در یک محیط تولیدی:

  1. قابلیت سازگاری با محیط‌های تولید بر اساس سفارش make-to-order یا تولید برای انبار make-to-stock

          (Ability for a make-to-stock and make-to-order environment)

در سناریوهایی که زیرمونتاژها با هدف ذخیره‌سازی make-to-stock، ساخته می‌شوند و سپس برای تولید مواد خام یا سایر زیرمونتاژها مصرف می‌شوند تا کالایی نهایی ساخته شود، می‌توان پلتفرم را به صورت زیر تنظیم کرد:

  • زیرمونتاژها می‌توانند در محیط‌های تولید برای ذخیره MTS ، یک خط و مشی مجزا داشته باشند. در محیط‌هایی که برای سیستم بازپرسازی replenishment ، تقاضا وجود دارد (تقاضای شدید به علت سفارش‌های واقعی و یا تقاضای عادی به علت پیش‌بینی یا برنامه‌ریزی برای پارامترها، از جمله نقطۀ تجدید سفارش و یا ذخیرۀ اتکایی)، به منظور اطمینان از اینکه سطوح ذخیره‌سازی زیرمونتاژها در میزان بهینه‌ای حفظ شود و بتواند مونتاژ یا تولید نهایی کالاهای ساخته شده را پشتیبانی کند، این خط و مشی اجرا می‌شود.
  • کالاهای ساخته شده Finished goods در محیط‌های تولید به مصرف make-to-order می‌توانند خط و مشی خود را داشته باشند. در محیط‌هایی که سیستم بازپرسازی replenishment ، تحت تقاضای شدید برای کالاهای تمام‌شده است، به‌منظور اطمینان از اینکه سفارش‌ها برای مرتفع کردن تقاضای شدید کافی هستند، این خط و مشی اجرا می‌شود.
  1. تجزیه‌وتحلیل دقیق هزینه با ورود داده های زمان شروع و اتمام فعالیت‌های فروشگاهی و تولیدی

           (Accurate cost analysis with shop/production floor time entry)

بیزینس سنترال به پرسنل کف فروشگاه اجازه می‌دهد تا در طول روز، زمان شروع و اتمام فعالیت‌ها را ثبت کنند، ثبت زمان شروع یک سفارش کاری یا تولیدی خاص و زمان فارغ شدن از آن؛ همه‌وهمه از طریق اسکن کردن برچسب‌ها و بارکدهای مدارک کاری (اگر مدارک کاری، الکتریکی باشند، پرسنل کف فروشگاه برای ثبت زمان، نوع سفارش کاری/ تولیدی و نوع فعالیت را مشخص خواهند کرد.)

  • این ویژگی باعث می‌شود پرسنل ابزاری برای ثبت و ردگیری تمام زمان‌های صرف شده در کف فروشگاه داشته باشند؛ حالا چه آن زمان‌ها برای آماده کردن یک سفارش کاری/ تولیدی صرف شده باشد و یا سیستم‌های تولید، غیرفعال بوده باشند.
  • زمان واقعی که برای آماده‌سازی یک سفارش کاری یا تولیدی صرف شده است، به‌صورت اتوماتیک با مدت‌زمان لازم برای انجام آن کار تناسب سازی می‌شود و از این طریق، هزینه‌های واقعی محاسبه می‌شود؛ بنابراین جایی که لازم و مناسب باشد می‌توان واریانس‌ها را بازبینی کرد.
  1. سهولت استفاده از طریق اسکنرها و بارکد گذاری در تمام فعالیت‌های مرتبط با انبارداری

         (Ease of use through scanners and barcoding throughout warehouse activities)

این ویژگی، همچنین کارمندان انبار را قادر می‌سازد تا در پلتفرم بیزینس سنترال با دستگاه‌های اسکن دستی و تبلت‌هایی که همراه با یک دستگاه اسکن، به سیستم، متصل هستند، کار کنند. در مورد حرکات بزرگ‌تر که به موتورهای یدک‌کش نیاز دارند، می‌توان تبلت‌ها را با اسکنری دوربرد بر روی موتورهای یدک‌کش سوار کرد تا اعضای تیم موتورهای یدک‌کش بتوانند تمام فعالیت‌ها را در زمان واقعی با دستگاهی که به راحتی در خود موتور یدک‌کش نصب شده است، انجام دهند.

  1. گزارش مصارف برای سفارش‌های شغلی/تولیدی

       (Simplified consumption reporting for jobs/production orders)

این سیستم می‌تواند طوری تنظیم شود که بتواند اجزای کم‌هزینه را از صورت‌حساب هزینۀ تمام‌شده کالا (با روش‌های بک‌فلاش یا فورواردفلاش) جدا کند؛ بدون اینکه لازم باشد یکی از اعضای تیم، به‌صورت دستی مقادیر مصرفی کم‌هزینه را تعریف کند. این مسئله اغلب برای مواردی مانند پیچ، مهره، واشر و … که باید در سفارش‌های کاری یا تولیدی استفاده شوند، در سیستم، تنظیم شده است، اما به مقادیر دقیق مصرف‌شده توجه نمی‌شود و این موضوع، باعث می‌شود کاربران به‌صورت دستی این داده‌ها را وارد کنند. مقادیر مورد انتظار را می‌توان به ترتیب مصرف کرد و در نتیجه، فرایند شمارش چرخه می‌تواند موجودی را در طول زمان، همان طوری که نیاز است، افزایش دهد. این روش برای آیتم‌هایی با حجم زیاد و هزینه کم توصیه می‌شود زیرا می‌تواند روند تولید/ مونتاژ را ساده و مؤثرتر کند.

  1. تحلیل هزینۀ استاندارد

      (Standard cost analysis)

بیزینس سنترال می‌تواند طوری تنظیم شود که از هزینۀ استاندارد استفاده کند، طوری که سیستم می‌تواند استاندارد را بر اساس صورت‌حساب موادی که در تولید یا مونتاژ یک آیتم به کار رفته‌اند، محاسبه کند. پس از اتمام، می‌توان برای هر سفارش از آزمون تحلیل واریانس استفاده کرد تا اوت‌لایرها (داده‌های پرت) شناسایی شوند. از این طریق می‌توان به بررسی مشکلات احتمالی مونتاژ/تولید پرداخت.

  1. پیگیری سریال یا شناسۀ قطعات یا زیرمونتاژها در طول فعالیت‌های سیستم

(Lot and serial tracking of components or sub-assemblies throughout system activities)

به منظور ردیابی قطعات کلیدی که ممکن است با شناسه یا سریال، وارد محیط شوند، می‌توان سیستم را طوری پیکربندی کرد که به این اطلاعات نیاز داشته باشد و این محصولات، کاملاً قابل ردیابی باشد. از این طریق می‌توان بر طریقۀ استفادۀ قطعات، نظارت کامل داشت. از زمانی که یک ماده اولیه یا زیرمونتاژ به سیستم وارد می‌شود، تعداد زیادی شناسه یا سریال را می‌توان از طریق اسکن کردن، وارد سیستم کرد تا بتوان تمام فعالیت‌های خاص را ردیابی کرد. هنگامی‌که یک آیتم شناسه‌دار، مورداستفاده قرار می‌گیرد، کاربر می‌تواند یادداشت کند که کدام‌یک در فرایند تولید/ مونتاژ و فروش، مورداستفاده قرار گرفته، تا بتوان مکان‌هایی که از این قطعات استفاده شده است را ردگیری کرد. در این صورت، اگر فروشنده‌ای، اطلاعیۀ جمع‌آوری (به علت خرابی در خط تولید) برای یکی از قطعاتش صادر کند، می‌توان فرایندی را اجرا کرد که از طریق آن، اعضای تیم از هر کالای تمام‌شده و زیرمونتاژی که در آن، از آن قطعۀ مرجوعی استفاده شده است، آگاه شوند. از طریق این شناسه‌ها می‌توان قبل از توزیع محصولات نهایی به بازار، عملکرد یا بررسی پیشگیرانه‌ای را انجام داد.

بسیاری از این ویژگی‌ها برای اینکه تا حد ممکن، عملکرد بهینه‌ای در کسب‌وکار شما داشته باشند، نیاز به سفارشی‌سازی و توجه به جزئیات دارند. خوشبختانه، در زمینۀ مدیریت منابع سازمانی، تیم سامیکس، دارای سال‌ها تجربه در زمینۀ پیاده‌سازی بیزینس سنترال برای تولیدکنندگان است. تمرکز این تیم بر تطبیق راه‌حل‌ها با نیازهای خاص شما است. اگر علاقه‌مند به اجرای این راه‌حل‌ها در فرایندهای تولید و مونتاژ خود هستید، با ما تماس بگیرید تا در مورد چگونگی تخصص‌های ما، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند