7 ویژگی جالب Dynamic 365 Business Central

7 ویژگی جالب Dynamics 365 Business Central

شرکای مایکروسافت مشتاقانه منتظر انتشار Dynamic 365 Business Central، محصولERP جدید مایکروسافت برای مارکت های متوسط، بودند. اکنون که بالاخره منتشر شده است، و ما فرصت امتحان کردن آن را پیدا کرده ایم، قصد داریم جالب ترین ویژگی های آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

Business Central + Power BI

Power BI (ابزار تجزیه و تحلیل داده مایکروسافت) خود به تنهایی ابزار بسیار قوی است وترکیب آن با Business Central، سطح بالاتری از کارایی را ارائه می دهد. محتوای Power BI مستقیما در Business Central نمایش داده می شود. پس برای دریافت آنالیز های معنی دار نیازی به خروج از برنامه نیست. نکته ی جالبتر اینجاست که Power BI دیتا را نه تنها از Business Central بلکه از سیستم های شما جمع آوری می کند و شما می توانید تصویر زنده کاملی از کسب و کارتان داشته باشید.

و این فقط برای کار های بزرگ نیست. وقتی در یک گزارش روی آیتمی مانند یک محصول یا یک تراکنش کلیک می کنید، نرم افزار اطلاعات مختصر و مفیدی را به شما نمایش می دهد. به طور مثال با کلیک کردن روی یک موجودی انبار، می توانید اطلاعاتی در مورد وضعیت انبار و پیش بینی میزان فروش آن محصول بدست آورید.

هوش تجاری در Business Central

کاربران می توانند داشبورد ها شخصی سازی کنند و پارامتر ها را طوری تعیین کنند تا مهمترین اطلاعات مورد نیازشان را مشاهده کنند. همچنین Power BI برای آنالیزهای هوشمند در مورد الگو ها، تغییرات شدید و یا هر داده دلخواهی که شما مایلید از آن آگاه باشید، از هوش مصنوعی استفاده می کند. شما می توانید در هر زمانی که نیاز به یک ارائه یا گزارش دارید، از محتوای Power BI در فرمت های ورد، اکسل و پاورپوینت خروجی بگیرید.

Business Central + Outlook

Business Central + Outlook

یکپارچگی و هماهنگی میان Business Central و Outlook به شما این امکان را می دهد تا فعالیت های Business Central را بدون خارج شدن از اینباکس خود انجام دهید. اگر یک مشتری از طریق ایمیل پرسشی را در مورد قیمت محصولات شرکت مطرح کند، شما می توانید مستقیما از Outlook جواب ایمیل او را بدهید و لیست قیمت ها را برای او ارسال کنید. در صورت مثبت بودن نظر مشتری، شما می توانید فاکتوری را در همان Outlook ایجاد و ارسال نمایید و دیگر برای انجام این کار نیازی نیست بین برنامه های مختلف جا به جا شوید و داده را به طور دستی استخراج یا وارد کنید.

هوش مصنوعی داخلی

Business Central دارای هوش داخلی است تا بتواند در وقت و تلاش شما صرفه جویی کند و الگوها و تغییرات کسب و کار شما را زیر نظر داشته باشد. آنالیز هوشمند تنها یک نمونه از ویژگی های Power BI است. همچنین Business Central به شما در مورد فعالیت هایی که مایل به اضافه کردن آن ها کار فعلیتان هستید، اطلاع می دهد. اگر در حال ایجاد یک دستور خرید برای سفارش مجدد محصولی از یک فروشنده هستید، Business Central وضعیت محصولات دیگر آن فروشنده که موجودی آن ها در انبارتان رو به اتمام است را به شما اعلام می کند تا بتوانید آن ها را به دستور خرید اضافه کنید.

هوش مصنوعی داخلی

هوش مصنوعی همچنین می تواند وظایف را ساده تر کرده و ورودی داده ها را کاهش دهد. به عنوان مثال، هنگام بارگذاری تصویر یک محصول جدید در فرایند ثبت محصول، Business Central تصویر را می خواند، محصول را می شناسد و برخی از تنظیمات را خودکار انجام می دهد، فیلدها را پر می کند و پیشنهادات خود را به شما ارائه می دهد.

Role centers – میز وظیفه

میز وظیفه

می توانید میز وظیفه را به عنوان صفحه اصلی خود در نظر بگیرید. هنگامی که به Business Central وارد می شوید، اولین چیزی که می بینید میز وظیفه است که شامل آیتم هایی مانند شاخص های عملکرد (KPI)، منوهای ناوبری و دکمه های عملیاتی سریع است. اما کاربران مختلف نیاز های متفاوتی دارند. به همین دلیل است که مایکروسافت صفحه های اصلی شخصی سازی شده ای برای وظیفه های مختلف تعبیه کرده است. به طور مثال میز وظیفه مدیر فروش شامل KPI هایی مانند پرفروش ترین محصول و دکمه های عملیاتی مانند “ایجاد یک سند جدید” می باشد. منشی حساب های شما ممکن است حسابهای معوقه و عملیاتی مانند “پردازش چک” را مشاهده کند.

حساب های برگزیده

شما می توانید از هر صفحه ای در Business Central، به لیستی از حساب های برگزیدتان دسترسی داشته باشید. این لیست قابلیت شخصی سازی دارد. یعنی می توانید حساب هایی را که با توجه به فعالیت کنونیتان، مایلید به آنها دسترسی سریع داشته باشید را انتخاب کنید.

حساب های برگزیده

جستجوی صفحه

Business Central دارای فیلد جستجوی کلمات کلیدی است که به شما امکان جستجوی صفحات مختلف را می دهد، بنابراین نیازی نیست که آن ها را مستقیما از منو پیدا کنید

ویژگی های اضافی برای حسابدارتان

Business Central، اتوماسیون AP سبکی را ارائه می کند که به شما امکان تعریف مواردی را که مکررا وارد یا استخراج می کنید می دهد. پس از تعریف آن ها، Business Central این موارد را به رسمیت می شناسد و بر همین اساس وظایف مربوطه را نیز انجام می دهد. مثال: شناسایی یک فاکتور پرداخت شده به عنوان چیزی که باید ارسال شود.

برای کاربران مالیتان، Business Central گزارش کاری را در اختیار شما قرار می دهد که به شما اجازه دسترسی به اطلاعات فعالیت های مربوط به یک معامله فردی مانند ورودی مالیات، ورودی GL، ورودی دفتر صورتحساب مشتریان و موارد دیگر را می دهد. اگرچه ممکن این موضوع برای شما جذاب نباشد، ما فکر می کنیم حسابدار شما آن را دوست خواهد داشت. از آنجا که همه چیز درفرمت یک دفترچه نمایش داده می شود، این یک راه بسیار منطقی و مفید برای بررسی داده های مالی می باشد. در حقیقت، بیشتر نتایج تحقیق و جستجو در فرمت mini P& Ls هستند.

سرانجام، Business Central به شما این امکان را می دهد تا ابعادی مانند دپارتمان، مکان و مشتری ایجاد کنید، بنابراین می توانید با استفاده از گزارش های بُعدی،داده های خود را به شکل های جدیدی تقسیم و طبقه بندی کنید. با بُعد ها، می توانید گزارش های فیلترداری مانند “فروش بر اساس مشتری و بر اساس کالا” یا “هزینه بر اساس دپارتمان و براساس مکان” را تهیه کنید.

ویژگی های اضافی برای حسابدارتان

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند