nav_vs_odoo

نرم افزار Odoo بهتر است یا Microsoft Dynamics NAV؟

مقایسه Microsoft Dynamics NAV با نرم افزار Odoo اجازه می دهد تا خریدارن بالقوه با مقایسه تفاوت های این دو نرم افزار، بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. بدیهی است که چنین مقایسه ای صرفا به بررسی ویژگی های این دو می پردازد و انتخاب دقیقتر با توجه به نیازهای سازمان و بررسی جزئی تر این دو راهکار امکان پذیر است.

از مجموع 3،375 معیار تصمیم گیری که بر روی هشت زیرمجموعه موجود در ماتریس مقایسه صورت گرفته است و در نمودار پایین صفحه نمایان است، متوجه می شویم که Dynamics NAV به طور قابل توجهی نسبت به رقیب خود  Odoo در جایگاه بهتری قرار دارد. لازم به ذکر است که این مقایسه بدون در نظر گرفتن Addons ها و توسعه‌هایی که توسط شرکت های دیگر در مورد این دو راهکار صورت گرفته است انجام شده است و فقط قابلیت‌های Built-in این دو راهکار در این سنجش مد نظر است.

1. مالی

در این بخش Dynamics NAV به نسبت به  Odoo عملکرد کاملا بهتری دارد. همانطور که در نمودار مشخص است عملکرد NAV از میانگین راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی موجود در بازار در حوزه مالی بهتر است.

2. منابع انسانی

Dynamics nav با توجه به ویژگی‌های built-in و توابع مربوط به منابع انسانی خود تا حدودی عملکرد بهتری از نرم افزار Odoo دارد.

3. مدیریت تولید

در این بخش NAV مزیت قابل توجهی به نسبت رقیب خود دارد. در این بخش NAV یکی از بهترین ERPها در بازار جهانی است.

4. مدیریت موجودی

در حوزه مدیریت موجودی نیز راهکار مایکروسافت عملکرد بسیار بهتری از رقیب خود دارد.

5. مدیریت خرید

NAV یکی از بهترین ERPها در زمینه مدیریت خرید در بازار جهانی است و با توجه به شاخص‌های این مقایسه، ویژگی‌ها و عملکرد توابع مرتبط با خرید در NAV بسیار بهتر از نرم افزار Odoo است.

6. مدیریت کیفیت

درست مانند ماژول پیشین، Dynamics NAV به نسبت به نرم افزار Odoo عملکرد کاملا بهتری دارد.

7. مدیریت فروش

قابلیت‌های built-in راهکار مایکروسافت در حوزه مدیریت فروش در بازار جهانی گزینه قابل توجهی است و از میانگین بازار جهانی بهتر است. در مقابل نرم افزار Odoo به نسبت میانگین بازار در رده پایینتری قرار دارد.

8. فناوری محصول

Dynamics NAV نمره قابل توجه بالاتری از نرم افزار Odoo در حوزه فناوری محصول و ویژگی‌های مرتبط به آن دریافت می کند.

لازم به ذکر است که این مقایسه صرفا بر اساس داده های موجود صورت گرفته است. عوامل فراوانی نظیر هزینه لایسنس و پیاده سازی و ریسک پروژه در تصمیم گیری سازمان شما برای انتخاب و استقرار راهکار جامعه برنامه ریزی منابع سازمانی تاثیر مهمی دارد.

نرم افزار odoo

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند