پرش لینک ها

داینامیکس 365 در مقابل نت‌سوئیت

آنچه باید بدانید:

یک قیاس ساده وجود دارد که مزایای Dynamics 365 در مقابل NetSuite را نشان می‌دهد. تصور کنید که باید یک خط تلفن را با چندین کاربر به اشتراک بگذارید. (نخندید؛ این‌گونه خطوط در ابتدای اختراع تلفن، متداول بودند و «خطوط مهمانی» نامیده می‌شدند).

چگونه می‌توانید در یک خط مهمانی، اطلاعات شخصی خود را به صورت خصوصی حفظ کنید؟

چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اشتباه احمقانۀ شخص دیگری، باعث کاهش کیفیت دسترسی شما به تلفن نشده است؟

یا چگونه می‌توانید بدون اینکه همه را تحت تأثیر قرار دهید، به‌روزرسانی‌های سیستم را انجام دهید؟

داشتن یک خط مهمانی، می‌تواند ازمدافتاده و گیج‌کننده باشد – این دو ویژگی، باعث دردسر واقعی برای امور تجاری خواهند شد.

خطوط مهمانی بسیار شبیه نرم‌افزار چندکاربرۀ نت‌سوئیت است. در هر دو مورد، افراد زیادی مجبورند منابع یکسانی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. از طرف دیگر، داینامیک 365، یک پلتفرم تک‌کاربره است. این بدان معنی است که هر کاربر یک محیط منحصربه‌فرد را برای کارکردن به دست می‌آورد. مزایای پلتفرم داینامیک 365، شامل موارد زیر است:

امنیت پیشرفته

  • امنیت پیشرفته. نرم‌افزار تک‌کاربره در مقابل حملاتی که می‌توانند به سیستم‌های اشتراکی آسیب برساند یا حتی آن‌ها را از کار بیندازند، غیرقابل نفوذ است. هیچ‌یک از پلتفرم‌ها صددرصد ایمن نیستند، اما نرم‌افزارهای تک‌کاربره‌ مانند داینامیک 365 نسبت به سیستم‌هایی مانند نت‌سوئیت دارای مزایای قدرتمندی هستند.

انعطاف‌پذیری

  • با نت‌سوئیت، هر کاربر باید چند ماه یکبار با مجموعه‌ای اجباری از «ارتقاءها» سازگار شود. این تغییرات، طبق برنامۀ زمانی در Netsuite اتفاق می‌افتد، نه در شما. این موضوع می‌تواند باعث مشکلاتی در سازگاری و آموزش کاربران شود که در صورت استفاده از داینامیک 365، هرگز نگران آن نخواهید بود.

قابلیت سفارشی‌سازی

قابلیت سفارشی‌سازی به هر کاربر اجازه می‌دهد تا طرح متناسب با نیاز خود را تنظیم کند. اما نت‌سوئیت پیکربندی یکسانی را به همۀ کاربران تحمیل می‌کند که ممکن است مناسب شرایط شما باشد و ممکن هم هست که نباشد.

پلتفرم داینامیک 365 بیزینس سنترال در مقابل نت‌سوئیت

نقطه‌ضعف‌های نت‌سوئیت

  • نت‌سوئیت پیچیده و دست‌وپاگیر است، برای پیاده‌سازی، به مدت‌زمان طولانی و به سفارشی‌سازی گسترده نیاز دارد.
  • قراردادهای خدماتی انعطاف‌پذیر نیستند. هر کاربر هزینه‌ای بالا معادل 100 دلار در ماه دارد، به علاوه قیمت اشتراک برای پیاده‌سازی که یک تا یک‌ونیم برابر این مبلغ است. هزینه‌هایی که جزء پکیج اصلی نرم‌افزار نیست، شامل هزاران دلار در سال می‌شود. تمدید قراردادها نیز، هرساله 10 تا 20 درصد افزایش می‌یابد.
  • نت‌سوئیت پس از 250 میلیون دلار ضرر، توسط شرکت اوراکل در جولای 2016 ساخته شد. برای اینکه نت‌سوئیت، سودآوری داشته باشد، ممکن است اوراکل کارمندانش را کاهش دهد، قیمت‌ها را افزایش دهد یا اینکه به نرم‌افزاری گران‌قیمت (خاص) تبدیل شود، شیوه‌ای که رشد نت‌سوئیت در پنج سال اخیر، به سبب آن بوده است.

 

نقطه قوت‌های داینامیک 365

  • رابط کاربری آشنا، نصب جادویی  wizard  داخلی، تمپلیت‌های از پیش تنظیم‌شده و دارا بودن بخش آموزش، باعث کاهش زمان آموزش شده و امکان سازگاری سریع‌تر را فراهم کرده است. ادغام عمیق با برنامۀ آفیس به افزایش بهره‌وری و قابلیت‌استفاده برای کاربران کمک می‌کند.
  • دارای ارزش بالا نسبت به هزینه‌های لایسنس – نرم‌افزار داینامیک 365 بیزینس سنترال، قابل‌پیش‌بینی، کاربرمحور و دارای قابلیت تمدید ماهانه است. لایسنس‌های کاربر، برای کاربران کامل، از ۷۰ دلار در ماه و برای اعضای گروه از ۸ دلار در ماه، شروع می‌شود. TCO 5 ساله به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از نت‌سوئیت است. هزینۀ مالکیت کامل پنج‌ساله، به میزان معناداری کمتر از نت‌سوئیت است.
  • مایکروسافت شامل یک پکیج کامل است – زیرساخت، پلتفرم و اپلیکیشن‌ها – به همراه نرم‌افزارهای آژور، داینامیک 365، آفیس 365 و سیستم مدیریت منابع سازمانی که تابه‌حال 160،000 مشتری به این پکیج، اعتماد کرده‌اند.

 

مایکروسافت، اجازه دسترسی به پایگاه داده را با روش‌هایی به شما می‌دهد، اما نت‌سوئیت، چنین اجازهای را نمی‌دهد. نت‌سوئیت مانند جادوگر شهر اُز است. آن‌ها می‌خواهند شما فکر کنید که آنها ابر قدرتمند سیستم مدیریت منابع سازمان در فضای ابری در آینده هستند؛ اما پشت پرده، فقط یک نفر با یک پایگاه داده است.

هنوز قانع نشده‌اید؟

انتخاب بین داینامیک 365 در مقابل نت‌سوئیت، برای هر کسب‌وکار کوچکی که به دنبال بهبود سیستم مدیریت منابعش باشد، انتخاب ساده‌ای است.

بیاموزید که چگونه ویژگی‌های انعطاف‌پذیرِ ارائه‌شده توسط داینامیک 365 می‌تواند انتظارات شما را در مورد سیستم مدیریت منابع، برآورده سازد.

یک دیدگاه بگذارید