لیست نرم افزارهای ERP

لیست بهترین نرم افزارهای ERP (آپدیت 2020)

انتخاب اینکه از کدام نرم افزار ERP در کسب و کار خود استفاده کنید، یک تعهد بزرگ است. از آنجا که این نرم افزارها فرآیندهای اصلی شما را اجرا کرده و به طور روزمره در کسب و کارتان مورد استفاده قرار می گیرند، لذا بایستی از انجام انتخاب صحیح، اطمینان یابید. با توجه به وجود تعداد زیادی نرم افزار مختلف در بازار، دانستن اینکه کدام یک به بهترین وجه مناسب کسب و کار شما است، دشوار است. حتی ما به عنوان فروشندگان Microsoft Dynamics، متوجه هستیم که این نرم افزار برای همگان مناسب نیست، بنابراین در این پست وبلاگ قصد داریم لیست بهترین و پرکاربردترین نرم افزارهای ERP در سال 2020 براساس نظرسنجی های وب سایت Capterra ارائه دهیم. تا به تحقیقات شما در یافتن نرم افزار ERP مناسب کمک کنیم.

Microsoft Dynamics

نرم افزار Dynamics 365 Business Central

نرم افزار Dynamics 365 Business Central آخرین نرم افزار ERP مایکروسافت است. این نرم افزار به عنوان جانشین Dynamics NAV، با نام تجاری جدید در کنار سایر ماژول های Dynamics 365 قرار می گیرد. مایکروسافت سرمایه گذاری های قابل توجهی برای Business Central انجام داده تا آن را به نرم افزاری جامع برای مدیریت امور مالی، عملیات، فروش، خدمات مشتری و موارد دیگر از یک پلت فرم تبدیل کند، همراه با سفارشی سازی هایی که برای انطباق آن با صنعت مدنظر شما در دسترس قرار دارند.

Business Central را می توان به صورت یک راه حل SaaS، در ابر و یا در محل مستقر نمود و گزینه‌­ی خریداری مجوزها به صورت دائمی یا اشتراک قابل انتخاب است. ادغام با سایر نرم افزار های مایکروسافت از جمله Office 365، SharePoint، Dynamics 365 for sales(CRM) ,Platform Power  Outlook,و موارد دیگر باعث می شود تا Business Central برای افرادی که از قبل، از مجموعه محصول مایکروسافت استفاده می کردند، گزینه­‌ای ایده آل باشد.

ماژول های اصلی این نرم افزار شامل: مالی و حسابداری، خرید و تدارکات، فروش و بازاریابی، انبارداری ، تولید، منابع انسانی، پروژه ها، خدمات و برنامه ریزی منابع است و همینطور صدها پکیج پیکره بندی متنوع برای انواع کسب و کارها با شرایط خاص هرکدام برای این ERP در دسترس می باشد.

همچنین با وجود تحت وب بودن این نرم افزار ERP، کاربران می توانند به این راهکار در حالت آفلاین نیز دسترسی داشته و اطلاعات خود را وارد سیستم نمایند تا پس از اتصال به اینترنت اطلاعات دریافتی ثبت گردد. لازم به ذکر است شرکت مایکروسافت برای این محصولات خود علاوه بر دسترسی تحت وب و کلاینت، اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS را نیز ارائه داده است.

ODOOodoo

Odoo یک پلت فرم متن باز ERP است که از مجموعه ای از ماژول های مختلف تشکیل شده که می توان با انتخاب و برگزیدن از میان آنها، قابلیت های مورد نیاز کسب و کار خود را به دست آورید. این پلت فرم به لطف مدل متن باز که مشوق توسعه و سفارشی سازی است، شامل بیش از 30 ماژول اصلی با هزاران برنامه اضافی قابل دسترسی می باشد. Odoo نه تنها از امکانات ERP خوبی برخوردار است، بلکه دارای برنامه هایی برای بسیاری از جنبه های مختلف کسب و کار شما از جمله توسعه وب سایت و تجارت الکترونیکی، بازاریابی و منابع انسانی می باشد. امکان میزبانی این پلت فرم در محل، در ابر یا از طریق ابر اختصاصی Odoo وجود دارد. مجوزها را می توان به صورت سالانه یا ماهانه خریداری کرد و هزینه آن صرفا به ماژول های مورد استفاده و تعداد آنها بستگی دارد.

Sage 200CLOUD

sage 200cloud

Sage 200 یک نرم افزار ERP مقرون به صرفه بر پایه ابر است که برای کسب و کارهای متوسط تا بزرگ در انگلیس طراحی شده است. این نرم افزار قابلیت های جامعی برای امور مالی، عملیات، موجودی، تولید، فروش، بازاریابی و موارد دیگر ارائه می دهد.

Sage 200 در دو نسخه استاندارد و حرفه ای موجود است که نسخه دوم دارای ویژگی های پیشرفته قابل سفارشی سازی است. مجوزهای مربوط به هر دو نسخه را می توان به صورت دائم یا به صورت اشتراک خریداری نمود.

همچنین می توان این نرم افزار را با سایر محصولات Sage مانند CRM و حقوق و دستمزد ادغام و قابلیت های آن را ارتقا داد. از آن مهمتر، ادغام با Microsoft Office 365 به شما امکان می دهد تا با داده های کسب و کار خود مستقیماً در Outlook و Excel کار کنید. به عنوان یک نرم افزار مبتنی بر ابر، از مزیت دسترسی به این پلت فرم از هر وسیله متصل به اینترنت در هر نقطه­ی جهان برخوردارید.

SAP Business One

sap business one

SAP Business One یک نرم افزار ERP است که شرکت های کوچک و متوسطی را که قصد مهاجرت از سیستم های سطح پایه را دارند، هدف گرفته است. این نرم افزار بر پایه­ی ماژول های اصلی برای امور مالی، فروش، خدمات، موجودی، تولید و گزارش گیری ساخته شده که ماژول های خاص صنعت دیگری برای کمک به انطباق آن با نیازهای منحصر به فرد کسب و کارهای مختلف در دسترس است. می توان SAP Business One را به عنوان یک نرم افزار SaaS، در فضای ابری یا در محل مستقر نمود که گزینه هایی برای خرید مجوزها هم به صورت دائم و هم به صورت اشتراک وجود دارد. SAP Business One تمام عملکردهای کلیدی شما را از یک پلت فرم انجام داده و امکان مشاهده واضح و کنترل کامل بر فرآیندهای تجاری را به شما می دهد. با این حال، عملکرد Business One در مقایسه با سایر نرم افزار های ERP موجود تا حدودی ساده تر است، یعنی برای افرادی با فرایندهای کسب و کار سر راست، مناسب تر است.

 

Oracle NetSuite

Oracle NetSuite

Oracle NetSuite یک نرم افزار ERP مقیاس پذیر و مبتنی بر ابر است که کسب و کارهای متوسط تا بزرگ در حال رشد را هدف گرفته است. این نرم افزار جامع به شما کمک می کند تا عملیات و فرآیندهای دفتری مهم خود را با اتوماسیون، گردش کار و گزارش گیری انجام دهید تا به بهره وری کار شما کمک کند. NetSuite متشکل از هفت ماژول اصلی برای مدیریت و برنامه ریزی مالی، مدیریت سفارش، مدیریت تولید، مدیریت زنجیره تأمین، انبارداری، و تهیه و تدارک است. همچنین می توان از ماژول های پیشرفته برای توسعه قابلیت های استاندارد برای نیازهای معین استفاده کرد. علاوه بر این، می توان NetSuite را با سایر محصولات Oracle مانند CRM، مدیریت سفارش و تجارت الکترونیکی ادغام کرد. طرح قیمت گذاری انعطاف پذیر و قابلیت سفارشی سازی نرم افزار بدین معناست که کسب و کارها می توانند قابلیت های کاملا مطابق نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه کنند.

E2 Shop System Software

نرم افزار E2 Shop System

E2 Shop System Software راهکاری برای مجموعه های تولیدی است که توسط شرکت Shoptech Corporation ارائه شده و شامل برنامه ریزی تولید، خرید، حمل و نقل، مدیریت مشتری و حسابداری است. این راهکار برای مغازه ها، و تولید کنندگان چند منظوره طراحی شده است.

نرم افزار E2 Shop System Software قابلیت مدیریت حمل و نقل کالای تولیدی، مدیریت برچسب ها و بارکدهای محصولات تولیدی و فروشگاهی، مدیریت مواد و کنترل قطعات تولیدی و مدیریت خرید مواد اولیه با توجه به تولید را دارا می باشد.

همچنین علاوه برماژول مدیریت مشتریان این نرم افزار قابلیت مدیریت حساب های پرداختنی و دریافتنی، مدیریت منابع انسانی، تعمیرات و نگهداری و… را در بستر وب دارا می باشد. پشتیبانی از طریق تلفن همراه، ایمیل، چت و دسترسی به یک  فروم آنلاین از دیگر قابلیت های این نرم افزار ERP است.

 

Deltek Vision Software

نرم افزار Deltek Vision

Deltek Vision Software یک راهکار ابری (Cloud) است که بیشتر برای شرکت های متوسط وکوچک پروژه محور طراحی شده است.

ماژول های اصلی این نرم افزار ERP شامل حسابداری پروژه، مدیریت منابع سازمان، مدیریت پروژه، مدیریت زمان /هزینه و مدیریت توسعه کسب و کار است.

Deltek Vision همچنین این قابلیت را به شما می دهد تا از طریق دشبوردها و گزارشات گرافیکی بخش مالی پروژه های خود را مدیریت کرده و گزارشات را به مدیران شرکت ارائه دهید. همچنین این نرم افزار ERP قابلیت پشتیبانی از چند ارز و چند شرکت را دارا است.

با استفاده از این نرم افزار ERP می توانید افراد مناسب برای پروژه های خود انتخاب کنید و با استفاده از چشم انداز کلی بر کسب و کار و مشتری های خود منابع سازمان را به صورت بهینه به پروژه های خود تخصیص دهید.

لازم به ذکر است به این راهکار از طریق وب، iOS، Android و موبایل قابلیت دسترسی خواهید داشت.

ERPAG Software

نرم افزار ERPAG

یک راهکار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) ابری (Cloud)است که برای  برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​در صنایع مختلف از جمله خودرو، خرده فروشی، آموزش و پرورش، فن آوری اطلاعات و غیره توسعه یافته است.

ماژول های اصلی این نرم افزار ERP شامل مدیریت فروش، خرید، مدیریت تولید، حسابداری و مالی، مدیریت موجودی، گزارشگری و تجزیه و تحلیل است.

ERPAG به کاربران اجازه می دهد تا پروسه های تجاری مانند از جمله فروش، سفارش، دریافت و تحویل، حقوق و دستمزد، مدیریت خدمات، مدیریت حمل و نقل، مدیریت دسترسی کاربر، مدیریت بارکد محصولات تولیدی را در نرم افزاری یکپارچه مدیریت نمایند.

همچنین ERPAG قابلیت یکپارچگی با Google Mail، Google Calendar، Google Drive، Microsoft، Magento، WooCommerce، Shopify، QuickBooks، Square، Stripe و غیره را دارا می باشد.

این سازگار با سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس سازگار است و دسترسی از طریق ایمیل، تلفن همراه را نیز پشتیبانی می کند.

نمودار مقایسه پرکاربردترین نرم افزارهای ERP

نمودار مقایسه نرم افزارهای ERP

2 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند