پرش لینک ها

لیست بهترین نرم افزارهای ERP (آپدیت 2022)

بهترین نرم افزارهای ERP دنیا در سال 2022 حضور بازیگران جدیدی را میان خود احساس می‌کنند. غول‌های نرم افزاری جهان سیستم‌های ERP خود را دایما به روز نگه می‌دارند و سعی دارند به لحاظ ارائه جدیدترین و به‌روزترین امکانات و قابلیت‌ها موقعیت پیش رو خود را در بازار جهانی حفظ کنند. از طرفی رویکردهای نوین در استفاده از نرم افزارهای ERP با مفهوم تحول دیجیتال پیوند خورده و هروزه سعی دارد استقرار و پیاده سازی ERP را برای همه کسب و کارها ساده‌تر و کم دغدغه تر نماید. بخش اصلی رقابت فعلی در نرم افزارهای ERP اکنون متمرکز بر حوزه سیستم‌های مناسب برای مجموعه‌های SME شکل گرفته است. ERP های سریع و ساده و سبکی که تجربه استفاده از بهروش ها و استانداردهای بین‌المللی را برای همه کسب و کارها ممکن می‌سازد.
از طرفی رشد و پیشرفت در حوزه فناوری های جدیدی همچون AI هوش مصنوعی، بلاکچین و داده‌کاوی، زمین بازی جدیدی را در این حوزه از نرم افزارهای سازمانی تعریف کرده است.

در این میان یک مشاور یا مدیر وقتی قرار است تصمیم به استفاده از یا تغییر به سیستم ERP را بگیرد با معیارها و شاخص‌های بیشماری برای مقایسه و محک روبه روست. در این میان نقش خدمات پیاده سازی و استقرار کماکان به قوت خود باقیست و انتخاب سیستم با انتخاب ارائه دهنده خدمات استقرار و آموزش گره خورده است و این مساله را از قبل هم پیچیده‌تر می‌کند.

مدل‌های تصمیم‌گیری ما را رهنمون می‌کند که تا جایی ممکن فضای جواب را ساده‌تر تعریف کنیم و قیدهای اساسی خود را مشخص نماییم آن وقت روش شناسی مناسب و مستندی را در پیش بگیریم که متضمن بهترین انتخاب برای کسب و کار ما باشد.

یادمان نرود که یک نسخه یا فرمول یکسان برای همه وجود ندارد، ERP که برای مجموعه مشابه ما با موفقیت پیاده شده لزوما بهترین انتخاب برای ما نیز نیست. سطح بلوغ، مهارت ها دانش افراد سازمان، پیاده ساز و سایر پارامترها که بعضا کمی سازی آن ها نیز کار ساده ای نیست همه و همه در رسیدن به بهترین انتخاب و تصمیم موثر است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

ما از معیار های کمی و کیفی زیر استفاده کردیم تا سیستم هایی را تعیین کنیم که از بهترین عملکرد برخوردارند:

 • نرخ استفاده مشتریان
 • راحتی پیاده سازی، از جمله زمان و مجموع هزینه ی مالکیت
 • وسعت و عمق کاربرد پذیری
 • توسعه ی راه حل های مبتنی بر رایانش ابری
 • انعطاف پذیری در راه حل ها
 • انطباق پذیری راه حل ها
 • راحتی ادغام با سیستم های طرف سوم
 • ارایه ی راهنمای محصول از جانب فروشنده و کارآمدی کلی آن
 • راحتی آموزش و مدیریت تغییرات سازمانی.
 • قدرت سامانه ی فروشنده، از قبیل شرکا و ادغامگران سیستم
 • بازگشت سرمایه

Microsoft Dynamics

نرم افزار Dynamics 365 Business Central

مایکروسافت داینامیک 365 همچنان با قدرت در لیست 10 سیستم برتر امسال حضور دارد. دلیل عمده موفقیت این محصول قابلیت انطباق پذیری آن در بازار میانه و سازمان های بزرگ تر است. به علاوه، ما شاهد افزایش میزان بکارگیری این محصول توسط مشتریان بوده ایم و تیم ما در مدیریت برخی موارد در پیاده سازی موفقیت آمیز داینامیکس 365 به مشتریان کمک می کند. شاید مهم ترین عامل موفقیت محصول اینست که در شخصی سازی جریان های کاری و ادغام با دیگر سیستم ها از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است، که این مساله می تواند ریسک پیاده سازی را کاهش دهد و نرخ بازگشت سرمایه را بهینه سازی کند.

نرم افزار Dynamics 365 Business Central آخرین نرم افزار ERP مایکروسافت است. این نرم افزار به عنوان جانشین Dynamics NAV، با نام تجاری جدید در کنار سایر ماژول های Dynamics 365 قرار می گیرد. مایکروسافت سرمایه گذاری های قابل توجهی برای Business Central انجام داده تا آن را به نرم افزاری جامع برای مدیریت امور مالی، عملیات، فروش، خدمات مشتری و موارد دیگر از یک پلت فرم تبدیل کند، همراه با سفارشی سازی هایی که برای انطباق آن با صنعت مدنظر شما در دسترس قرار دارند.

Business Central را می توان به صورت یک راه حل SaaS، در ابر و یا در محل مستقر نمود و گزینه‌­ی خریداری مجوزها به صورت دائمی یا اشتراک قابل انتخاب است. ادغام با سایر نرم افزار های مایکروسافت از جمله Office 365، SharePoint، Dynamics 365 for sales(CRM) ,Platform Power  Outlook,و موارد دیگر باعث می شود تا Business Central برای افرادی که از قبل، از مجموعه محصول مایکروسافت استفاده می کردند، گزینه­‌ای ایده آل باشد.

ماژول های اصلی این نرم افزار شامل: مالی و حسابداری، خرید و تدارکات، فروش و بازاریابی، انبارداری ، تولید، منابع انسانی، پروژه ها، خدمات و برنامه ریزی منابع است و همینطور صدها پکیج پیکره بندی متنوع برای انواع کسب و کارها با شرایط خاص هرکدام برای این ERP در دسترس می باشد.

همچنین با وجود تحت وب بودن این نرم افزار ERP، کاربران می توانند به این راهکار در حالت آفلاین نیز دسترسی داشته و اطلاعات خود را وارد سیستم نمایند تا پس از اتصال به اینترنت اطلاعات دریافتی ثبت گردد. لازم به ذکر است شرکت مایکروسافت برای این محصولات خود علاوه بر دسترسی تحت وب و کلاینت، اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS را نیز ارائه داده است.

برای دریافت مشاوره رایگان و نسخه دمو از قابلیت های Business Central کلیک کنید

درخواست دمو

Oracle NetSuite

Oracle NetSuite

Oracle NetSuite یک نرم افزار ERP مقیاس پذیر و مبتنی بر ابر است که کسب و کارهای متوسط تا بزرگ در حال رشد را هدف گرفته است. این نرم افزار جامع به شما کمک می کند تا عملیات و فرآیندهای دفتری مهم خود را با اتوماسیون، گردش کار و گزارش گیری انجام دهید تا به بهره وری کار شما کمک کند. NetSuite متشکل از هفت ماژول اصلی برای مدیریت و برنامه ریزی مالی، مدیریت سفارش، مدیریت تولید، مدیریت زنجیره تأمین، انبارداری، و تهیه و تدارک است. همچنین می توان از ماژول های پیشرفته برای توسعه قابلیت های استاندارد برای نیازهای معین استفاده کرد. علاوه بر این، می توان NetSuite را با سایر محصولات Oracle مانند CRM، مدیریت سفارش و تجارت الکترونیکی ادغام کرد. طرح قیمت گذاری انعطاف پذیر و قابلیت سفارشی سازی نرم افزار بدین معناست که کسب و کارها می توانند قابلیت های کاملا مطابق نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه کنند.

سیستم  برنامه ریزی منابع سازمانی پیشگام در رایانش ابری در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اکنون که دیگر فروشندگان این صنعت سخت تلاش می کنند تا گزینه های مبتنی بر رایانش ابری خود را هر چه سریعتر وارد بازار کنند. این نکته را نیز باید اضافه کنیم که NetSuite در حال سرمایه گذاری روی قدرت منابع سازمانی و مالی سیستم اوراکل است، و این محصول برای نخستین بار توانسته به رتبه ی نخست فهرست ما دست یابد. در سال های گذشته میزان پایین بکارگیری این محصول توسط مشتریان در سازمان های بزرگتر و در بازار بالاتر از میانه موجب شده بود این محصول نتواند رتبه برتر را کسب کند، اما شاهدیم که سازمان های بزرگتری، انطباق پذیری محصول و پیاده سازی موفقیت آمیز آن را تایید کرده اند. در مقایسه ی میان NetSuite و داینامیکس 365 و دیگر سیستم ها نیز محصول سربلند بیرون آمده است.

این محصول همچنان فاقد شیوه های توزیع کننده و پیاده سازی قدرتمند است، اما این مساله در طی زمان به آرامی در حال تغییر است. همچنین متوجه شده ایم که این محصول در موقعیت های خرده فروشی، توزیع و تولید پیچیده تر، تبادل الکترونیک داده ها محدودیت هایی دارد، بنابرین مهم است که این محدودیت ها را با نیاز های تجاری خود بسنجید.

Oracle JD Edwards EnterpriseOne

نرم افزار اوراکل JD Edwards EnterpriseOne

J.D. Edwards World Solution Company با نام اختصاری JDE، یک شرکت نرم‌افزاری در حوزه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) بوده و پس از تملک توسط شرکت اوراکل، سیستم ERP همنام آن تحت مالکیت Oracle Corporation ارائه می شود.

Oracle JD Edwards EnterpriseOne از مجموعه ماژول‌های کاربردی یکپارچه نرم‌­افزاری و جامع تشکیل شده است که ارزش‌های تجاری، فناوری مبتنی بر استانداردها و به­روش‌های صنعت را در یک راهکار تجاری با هزینه کل مالکیت (TCO) معقول ترکیب می‌کند و یک مجموعه نرم افزار ERP یکپارچه را ارائه می دهد که امکان ایجاد محیط‌های عملیاتی مجزای ماژول‌ها را فراهم می‌کند و همچنان شفافیت داده‌های تجاری را در سرتاسر سازمان امکان‌پذیر می‌کند.

Oracle JD Edwards Enterprise چند امکان قابل انتخاب از پایگاه‌های داده (دیتابیس)، سیستم‌های عامل و سخت‌افزار ارائه می‌دهد تا بتوانید راهکار خود را بر اساس نیازهای سازمان خود تنظیم کنید. JD Edwards بیش از 80 ابزار کاربردی را برای پشتیبانی از مجموعه متنوعی از فرآیندهای تجاری و راهکارهای صنعتی کلیدی ارائه می‌کند. ماژول‌های کلیدی آن شامل مدیریت مالی، مدیریت پروژه، مدیریت چرخه عمر دارایی‌ها، مدیریت سفارشات، CRM، تولید، زنجیره تأمین و تدارکات، گزارش‌دهی و هوش تجاری است. ماژول تولید و توزیع J.D. Edwards به کاربران اجازه می‌دهد تا عملیات تولیدی مختلف را از طریق حالت‌های تولید ناب و مبتنی بر پروژه مدیریت کنند و از سوی دیگر ماژول کالاهای مصرفی به کاربران امکان مدیریت کیفیت محصولات، زنجیره تأمین و حمل‌و‌نقل را می‌دهد.

امروزه اکثر مشاغلی که Oracle JD Edwards را انتخاب می‌کنند از نسخه EnterpriseOne (E1) که یک ERP  تحت بر وب است، استفاده می‌کنند. کسب‌وکارهای مختلفی در صنایع مختلف از  oracle JD Edwards EnterpriseOne استفاده می‌کنند. اما عمده مشتریان آن در صنایع ساختمانی، پروژه محور، مهندسی معماری و عمران و همچنین تولیدکنندگان می‌باشد.

SAP Business One

sap business one

SAP Business One یک نرم افزار ERP است که شرکت های کوچک و متوسطی را که قصد مهاجرت از سیستم های سطح پایه را دارند، هدف گرفته است. این نرم افزار بر پایه­ی ماژول های اصلی برای امور مالی، فروش، خدمات، موجودی، تولید و گزارش گیری ساخته شده که ماژول های خاص صنعت دیگری برای کمک به انطباق آن با نیازهای منحصر به فرد کسب و کارهای مختلف در دسترس است. می توان SAP Business One را به عنوان یک نرم افزار SaaS، در فضای ابری یا در محل مستقر نمود که گزینه هایی برای خرید مجوزها هم به صورت دائم و هم به صورت اشتراک وجود دارد. SAP Business One تمام عملکردهای کلیدی شما را از یک پلت فرم انجام داده و امکان مشاهده واضح و کنترل کامل بر فرآیندهای تجاری را به شما می دهد. با این حال، عملکرد Business One در مقایسه با سایر نرم افزار های ERP موجود تا حدودی ساده تر است، یعنی برای افرادی با فرایندهای کسب و کار سر راست، مناسب تر است.

IFS

نرم افزار ERP IFS IFS ERP یک راه حل نرم‌افزاری ERP است. این راهکار برای استفاده توسط مشاغل با هر اندازه‌ای و در طیف گسترده‌ای از صنایع از جمله نفت و گاز، تولید و ساخت و ساز طراحی شده است. سازمان‌ها و مشاغل با ابعاد مختلف می‌توانند از این ERP استفاده نمایند. این ERP طیف گسترده‌ای از فیچرها را ارائه می دهد که می‌تواند برای مشاغل مختلف مفید باشد. این ویژگی‌ها بر مدیریت مالی، مدیریت پروژه، مدیریت تدارکات و زنجیره تامین، مدیریت منابع انسانی و مدیریت دارایی‌ها متمرکز است.

IFS یک راه حل چابک است و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا به جای خرید نرم‌افزارهای مختلف، این سیستم را با ماژول‌های مورد نیاز سفارشی کنند. قیمت‌گذاری بر اساس ماژول‌هایی است که می‌خواهید پیاده سازی کنید و به مقیاس، نوع و مکان کسب و کار بستگی دارد.  IFS بطور کلی باید برای مدیریت دارایی و خدمات نسبت به سایر راه حل های محبوب ERP هزینه کمتری داشته باشد. اطلاعات قیمت به صورت عمومی در دسترس نیست اما بطور کلی هزینه‌های تامین و استقرار این ERP در مقیاس چند میلیون دلار است. برنامه های IFS نسخه رایگان و آزمایشی ندارد.

Sage X3

نرم افزار Sage X3

نرم افزار Sage X3 به تازگی به جمع 5 سیستم برتر پیوسته است. دلیل عمده ی ارتقای این سیستم قدرت بی نظیر آن در حوزه توزیع و تولید در بازار میانه است. شرکت های بسیاری را دیده ایم که در بازار میانه این سیستم را با موفقیت پیاده سازی می کنند و به عنوان جایگزینی کم هزینه و کم خطر به جای سیستم “SAP S/4HANA” و “Oracle ERP Cloud” به کار می بندند. به علاوه شاهد هستیم که شرکت از یک سیستم مدیریت منابع سازمانی “کوچک” به سیستمی تبدیل شده که قادر است نیاز های پیچیده تر در زنجیره ی تامین و تولید را حل و فصل کند. Sage  سردسته ی شرکت هاییست که تلاش می کنند در صنعت نرم افزار های مدیریت منابع سازمانی “همه چیز را برای همه کس ارایه نکند”.

از جمله نقاط ضعف این محصول اینست که به سختی پاسخگوی نیاز های مشتریان توزیع و تولیدی است که سازمان های بزرگتر و پیچیده تری دارند. برای مثال شرکت هایی که عملیات و چرخه تامین جهانی دارند و نیاز های تجاری متعددی دارند، کاربرد پذیری سیستم Sage X3  را محدود می دانند.

ODOOodoo

Odoo یک پلت فرم متن باز ERP است که از مجموعه ای از ماژول های مختلف تشکیل شده که می توان با انتخاب و برگزیدن از میان آنها، قابلیت های مورد نیاز کسب و کار خود را به دست آورید. این پلت فرم به لطف مدل متن باز که مشوق توسعه و سفارشی سازی است، شامل بیش از 30 ماژول اصلی با هزاران برنامه اضافی قابل دسترسی می باشد. Odoo نه تنها از امکانات ERP خوبی برخوردار است، بلکه دارای برنامه هایی برای بسیاری از جنبه های مختلف کسب و کار شما از جمله توسعه وب سایت و تجارت الکترونیکی، بازاریابی و منابع انسانی می باشد. امکان میزبانی این پلت فرم در محل، در ابر یا از طریق ابر اختصاصی Odoo وجود دارد. مجوزها را می توان به صورت سالانه یا ماهانه خریداری کرد و هزینه آن صرفا به ماژول های مورد استفاده و تعداد آنها بستگی دارد.

SAP S/4HANA

نرم افزار SAP S/4 HANA

به نظر می رسد شرکت SAP سرمایه گذاری سنگینی برای رفع و اصلاح شکاف های موجود در سیستم S/4HANA خود کرده است، و هنوز در میان دو تا سه گزینه برتر برای بسیاری از سازمان های بزرگ است. به علاوه این شرکت بودجه ی بسیاری را به تحقیق و توسعه و نوآوری در محصول اختصاص داده است، که این مساله بر ماندگاری طولانی مدت و جذابیت محصول دلالت دارد. با استفاده از مطالبی که از سیستم های SuccessFactors ، Ariba، و Qualtrics کسب کرده است می تواند مدلی شایسته و قابل ارتقا به مشتریان ارایه دهد تا قابلیت های سازمانی وسیع تر و انعطاف پذیر تری برای ایشان مهیا کند.

گرچه در گذشته SAP توانسته استاندارد طلایی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی را از آن خود کند – به ویژه برای شرکت های بزرگ تر – اما خود محصول S/4HANA ایراداتی دارد و بازخورد های مشتریان نسبت به محصول حاکی از برخی نارضایتی هاست. برای مثال، پیشینه ی بکارگیری محصول توسط مشتریان به نحو غیر عادی پایین است (به ویژه در بازار بالاتر از میانه، برخلاف ضرب الاجل 2025 شرکت SAP)، در کاربرد پذیری سیستم S/4HANA نقص های عمده ای به چشم میخورد، و ما شاهد کمبود منابع واجد شرایط برای S/4HANA هستیم. اگر شرکت سپ بتواند این محدودیت ها و دیگر موارد مشابه را برطرف کند، احتمال می رود سیستم S/4HANA در سال های آتی به چند رتبه بالاتر صعود کند.

 

Sage 200CLOUD

sage 200cloud

Sage 200 یک نرم افزار ERP مقرون به صرفه بر پایه ابر است که برای کسب و کارهای متوسط تا بزرگ در انگلیس طراحی شده است. این نرم افزار قابلیت های جامعی برای امور مالی، عملیات، موجودی، تولید، فروش، بازاریابی و موارد دیگر ارائه می دهد.

Sage 200 در دو نسخه استاندارد و حرفه ای موجود است که نسخه دوم دارای ویژگی های پیشرفته قابل سفارشی سازی است. مجوزهای مربوط به هر دو نسخه را می توان به صورت دائم یا به صورت اشتراک خریداری نمود.

همچنین می توان این نرم افزار را با سایر محصولات Sage مانند CRM و حقوق و دستمزد ادغام و قابلیت های آن را ارتقا داد. از آن مهمتر، ادغام با Microsoft Office 365 به شما امکان می دهد تا با داده های کسب و کار خود مستقیماً در Outlook و Excel کار کنید. به عنوان یک نرم افزار مبتنی بر ابر، از مزیت دسترسی به این پلت فرم از هر وسیله متصل به اینترنت در هر نقطه­ی جهان برخوردارید.

Deltek Vision Software

نرم افزار Deltek VisionDeltek Vision Software یک راهکار ابری (Cloud) است که بیشتر برای شرکت های متوسط وکوچک پروژه محور طراحی شده است.

ماژول های اصلی این نرم افزار ERP شامل حسابداری پروژه، مدیریت منابع سازمان، مدیریت پروژه، مدیریت زمان /هزینه و مدیریت توسعه کسب و کار است.

Deltek Vision همچنین این قابلیت را به شما می دهد تا از طریق دشبوردها و گزارشات گرافیکی بخش مالی پروژه های خود را مدیریت کرده و گزارشات را به مدیران شرکت ارائه دهید. همچنین این نرم افزار ERP قابلیت پشتیبانی از چند ارز و چند شرکت را دارا است.

با استفاده از این نرم افزار ERP می توانید افراد مناسب برای پروژه های خود انتخاب کنید و با استفاده از چشم انداز کلی بر کسب و کار و مشتری های خود منابع سازمان را به صورت بهینه به پروژه های خود تخصیص دهید.

لازم به ذکر است به این راهکار از طریق وب، iOS، Android و موبایل قابلیت دسترسی خواهید داشت.

SYSPRO

نرم افزار ERP SYSPRO SYSPRO یک راه حل ERP است که برای شرکت های تولیدی و توزیعی در بازار میانی و فضای SME طراحی شده است SYSPRO .ماژول‌های مدیریت مالی، مدیریت انبار، مدیریت موجودی، مدیریت زنجیره تامین و عملیات تجاری را پوشش می دهد. این راه حل در آمریکای شمالی محبوب است؛ تقریباً 60٪ مشتریان آن را تشکیل می دهد.

راه حل SYSPRO قابلیت‌های خوبی در صنایع فرعی تولید و توزیع از جمله هوافضا، خودروسازی، تجهیزات پزشکی، الکترونیک، ساخت فلز، غذا و نوشیدنی، ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، پلاستیک و لاستیک، بسته‌بندی، داروسازی و مبلمان را ارائه می دهد. علی ‌غم ویژگی‌های مثبت این سیستم، پذیرش کاربر می‌تواند چالش برانگیز باشد زیرا بسیاری از کاربران ادعا می‌کنند که یادگیری سیستم هنگام شروع کار دشوار است. رابط کاربری نسبتا قدیمی‌تر در مقایسه با بسیاری از راه حل‌های مدرن برنامه ریزی منابع سازمانی دارد. SYSPRO دارای هر دو مدل ارائه لایسنس است که به مشتریان Cloud و On-Premise خدمات خود را ارائه می دهد.

Workday

نرم افزار ERP workdayWorkday توسط مدیران سابق اوراکل Oracle Peoplesoft در سال 2005 شکل گرفت و به زودی شروع به ارائه قابلیت‌های گسترده‌تری از جمله مدیریت مالی کرد. Workday تعدادی خرید شرکت از جمله ScoutRFP، Peakon، Adaptive Insights، VNDLY و موارد دیگر انجام داده است که مدیریت منابع انسانی، تدارکات، مدیریت مالی و حسابداری و همچنین قابلیت‌های تحلیلی را تقویت کند.

در حال حاضر Workday یک شرکت نرم‌افزار آمریکایی است که نرم‌افزار ERP را با همین نام و شامل مدیریت مالی، مدیریت هزینه و مدیریت سرمایه انسانی توسعه داده است. این راهکار در ابتدا بیشتر بر فضای مدیریت سرمایه انسانی (HCM) را متمرکز بوده است، اما به مرور قابلیت‌های بیشتری را توسعه داد و آن را به مجموعه وسیع‌تری از ابزارها تبدیل کرد و  اکنون معمولاً به عنوان یک سیستم ERP  نامیده می‌شود.

با ریشه در مدیریت سرمایه انسانی، مزیت منحصر به فرد Workdays به عنوان یک سیستم ERP  تمرکز آن بر افراد و یکپارچگی شدید بین عملکردهای تجاری است. در نتیجه، این راه حل به دلیل سهولت استفاده و رویکرد شخص محور آن، از قابلیت‌های نرم‌افزار گرفته تا هویت شرکتی و مسئولیت اجتماعی شرکت آن حول این مسئله شکل گرفته است. Workday یک راه حل نسبتا جوان است، اما در یک بازه زمانی کوتاه، محبوب شد و مشتریان بزرگ سازمانی را از سایر فروشندگان نرم افزار سازمانی مانند SAP جلب کرد. لازم به ذکر است Workday فقط به عنوان یک راه‌حل Cloud ERP، در یک مدل Software-as-a-Service (SaaS) ارائه می‌شود.

ERPAG Software

نرم افزار ERPAG

یک راهکار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) ابری است که برای  برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​در صنایع مختلف از جمله خودرو، خرده فروشی، آموزش و پرورش، فن آوری اطلاعات و غیره توسعه یافته است.

ماژول های اصلی این نرم افزار ERP شامل مدیریت فروش، خرید، مدیریت تولید، حسابداری و مالی، مدیریت موجودی، گزارشگری و تجزیه و تحلیل است.

ERPAG به کاربران اجازه می دهد تا پروسه های تجاری مانند از جمله فروش، سفارش، دریافت و تحویل، حقوق و دستمزد، مدیریت خدمات، مدیریت حمل و نقل، مدیریت دسترسی کاربر، مدیریت بارکد محصولات تولیدی را در نرم افزاری یکپارچه مدیریت نمایند.

همچنین ERPAG قابلیت یکپارچگی با Google Mail، Google Calendar، Google Drive، Microsoft، Magento، WooCommerce، Shopify، QuickBooks، Square، Stripe و غیره را دارا می باشد.

این سازگار با سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس سازگار است و دسترسی از طریق ایمیل، تلفن همراه را نیز پشتیبانی می کند.

نمودار مقایسه پرکاربردترین نرم افزارهای ERP

سایر سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی

بازار ERP رقابتی است و تعداد زیادی از سرمایه‌­گذاران خرد و کلان برای مدیریت سرمایه، ارسال محصول و موارد مالی راه حل پیشنهاد می­‌دهند. هر یک از این موارد، روی ویژگی خاصی تمرکز دارد و برخی در زمینه­‌های مختلف اعم از حسابداری، فروش و مالیات، CRM و مدیریت پروژه، برنامه­‌ریزی مواد مورد نیاز و مدیریت زنجیره تامین خدمات بهتری ارائه می­‌دهند. اکثر این سیستم­‌ها معیارهای مختلفی برای گزارش و هوش بیزینس دارند. در ادامه به چند شرکت مهم دیگر اشاره می­‌کنیم:

Acumatica دارای یک سیستم ابرمحور است که به کار کسب و کارهای کوچک تا متوسط می­‌آید. یکی از ویژگی‌­های جالب آن این است که به جای تعداد کاربر، به ازای منابع، رشته درخواست و توسعه هزینه می‌­پردازید. یعنی شما می­توانید پکیج شخصی خود را متناسب با نیاز بیزینس بسازید. به علاوه، هزینه این سیستم متناسب با اشتراک SaaS، ابر داخلی یا لایسنس دائمی محاسبه می­شود.

BrightPear دارای سیستمی است که خرده‌­فروشان و عمده‌­فروشان را هدف قرار می­دهد و از خدمات جامعی نظیر مدیریت فروش و سفارشات، مدیریت سرمایه و برنامه­ریزی، تکمیل خدمات ارسال و انبارداری، مدیریت خرید و تامین و ابزارهای مالی برای POS، پرداخت و حساب کاربری پشتیبانی می­‌کند. این سیستم اطلاعات پلتفرم­‌های مختلف مانند آمازون، ای­بی، شاپیفای، مگنتو، زنو و کوییک بوک را ادغام می­کند. اطلاعات قیمت موجود نیست و باید با شرکت تماس بگیرید.

PilotERP روی تولیدکنندگان تمرکز دارد و پلتفرمی برای مدیریت تولید، سرمایه و سوددهی ارائه می­دهد. این امکانات از طریق پوشش سفارش فروش، کنترل همگانی سرمایه، انجام وظایف تولید برای پوشش مواد، نیروی کار و سفارشات، کنترل فروشگاه و ارائه ابزارهای مالی برای خرید، برنامه­‌ریزی و پیشبینی موارد مالی میسر می­شود. قیمت این نرم‌­افزار مشخص و براساس دو مدل اصلی است: اشتراک SaaS یا نصب نرم‌­افزار برای استفاده روی سرور.

Global Shop Solutions دارای سیستم جامع ERP است که به صورت ابری یا محلی قابل دسترسی است. این سیستم ویژگی­‌های زیادی دارد و در عین پشتیبانی از پایگاه‌­های عادی مثل مدیریت فروش، سرمایه و تامین، شامل مواردی از قبیل نگهداری، EDI، CAD، کنترل اسناد، پیام­‌رسانی و RFID هم می­شود. این سیستم از خدمات آنلاین برای وب­سایت و تجارت الکترونیکی هم پشتیبانی می­کند تا به کمک پورتال آنلاین، اطلاعات نرم­‌افزار یکپارچه شود. با این حال یادتان باشد خطر دسترسی کامل این نرم­‌افزار به تمام سیستم­‌ها هم وجود دارد اما کسانی که می­خواهند برای هر چیزی یک راه حل داشته باشند با خیال راحت می­توانند از این نرم‌­افزار استفاده کنند.

سیستم های برتر برنامه ریزی منابع سازمانی تا حد زیادی به سایز شرکت، اهداف استراتژیک و صنعت بستگی دارند.

در پایان باید بگوییم که بهترین سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی برای سازمان شما تا حد زیادی به سایز شرکت، اهداف استراتژیک و صنعت بستگی دارد. یک سیستم مشخص ممکن اس برای یک شرکت حتی در میان 10 سیستم برتر هم نباشد اما همان سیستم برای شرکت دیگری بهترین گزینه و رتبه ی 1 باشد. برای مثال مقایسه ی میان SAP S/4HANA و مایکروسافت دینامیک 365 حاکی از آنست که این دو محصول تفاوت چندانی با هم ندارند.

و اینجاست که مشاوران مستقل در حوزه برنامه ریزی منابع سازمانی از جمله شرکت سامیکس می تواند به کمک شما بیاید. ما می توانیم به شرکت های پیشگام دنیا کمک کنیم تا استراتژی سازمانی خود را تعریف کنند، نرم افزار مناسب را انتخاب کنند، برای پیاده سازی آماده شوند، از کیفیت پیاده سازی اطمینان حاصل کنند، و تغییرات سازمانی را مدیریت کنند.

یک دیدگاه بگذارید

 1. با سلام و خسته نباشید. راهنمایی می فرمایید واسه ۱_کارهای آماری در مدیریت و ۲_ پروژهای کوچک کشاورزی مثل ساخت آب انبارها و لوله کشی و این موارد چه نرم افزار محاسباتی می تونم استفاده کنم

  1. ارسال نظر

   آرمان احمدی فر می گوید:

   سلام
   زمینه کاری شرکت سامیکس ارائه نرم افزارهای سازمانی همچون نرم ازفارذ جامع مدیریت پروژه، ERP، CRM و بسیاری دیگر از راهکارهای MIS مبتنی بر زیرساخت شیرپوینت است.. متاسفانه در این رابطه یعنی نرم افزارهای تخصصی می بایست به مراجع ان رجوع بفرمایید.

 2. سلام وقت بخیر
  ممنون بابت اطلاعات خوبتون
  شما یاد گیری کدوم یکی از نرم افزار های بالا رو پیشنهاد میدید؟
  با توجه بر اینکه قصد مهاجرت به کشور های اروپایی رو دارید

  1. سلام وقت بخیر، تمامی این نرم افزارها بین المللی هستند و بسته به کشوری که مهاجرت میکنید ممکن است پر استفاده باشند. اما بطور کلی راهکارها و برندهای شناخته شده مثل مایکروسافت، اوراکل، SAP و … در تعداد بیشتری از کشورها و شرکت ها پیاده سازی شده است.