پرش لینک ها

چهار روند کلان ERP در سال 2021

تکنولوژی و نرم‌افزار با سرعت نور در حال توسعه هستند. حالا که ما در ماه های آغازین سال 2021 هستیم، فرصت خوبی است که به سال پیشرو نگاه کنیم. چه ترندهایی را می‌توانیم در سال 2021 توقع داشته باشیم که بر روی چگونگی توسعه، نحوه راه اندازی ERP اما مهم‌تر از همه بر روی چگونگی استفاده از آن توسط سازمان‌ها و کاربران، بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت.

  1. سیستم ابری Cloud

شرکت های بیشتر و بیشتری راه‌حل‌های ERP کلود را انتخاب می‌کنند. شما همیشه به آخرین ورژن نرم‌افزار دسترسی دارید، پول آنچه که نیاز دارید را پرداخت می‌کنید، گسترش و یکپارچه شدن با بقیه کاربردها ساده خواهد شد. ERP در کلود نگرانی‌های بسیاری را از بین می‌برد و بسیاری از ایرادات وارده به کلود این روزها بر روی زمین نمی‌مانند.  همچنین امنیت داده به خوبی سازماندهی شده‌است(حتی بهتر از شیوه درون‌سازمانی) و الزاما گران‌تر از شیوه درون‌سازمانی نیست. بنابراین این مورد انتظار است که شرکت‌های بیشتری راه‌حل‌های ERP‌شان را در سال 2021 به روی کلود خواهند برد. به‌خصوص به این دلیل که سرمایه‌گذارانی همچون مایکروسافت، سپ و اوراکل تمرکز زیادی بر روی کلود گذاشته‌اند.

  1. شفافیت بیشتر از طریق گزارشات ساده اما جذاب تر

ما به اطلاعات تصویری ساده‌تر و سریعتر جذب می‌شویم تا متن یا اعداد. همچنین آن‌ها را بهتر به یاد می‌آوریم. درحالی که سیستم‌های ERP قدیمی شامل منوهای گسترده با بخش‌های زیاد، متن و ارقام می‌شود، این مسئله به طور کلان در حال تغییر است. سیستم‌های مدرن دارای منوهای شفاف و بارابطه کاربری ساده با داشبوردها، آیکون‌ها، گراف‌ها و نماهای کلی هستند. استفاده از آن ها لذت بخش‌تر است و ثابت شده که در مورد یافتن سریعتر اطلاعات برای سرعت بخشیدن به تصمیم‌گیری، کارایی بیشتری دارند.

  1. NICHE

سیستم‌های ERP قدیمی، الزامات و اهداف شرکت‌ها در سال 2021 را برآورده نمی‌کنند. درخواست برای راه‌حل‌های NICHE ویژه در حال رشد است: سیستم های ERP که تنها برای یک صنعت به‌خصوص ساخته‌شده‌اند. این ERP NICHE، شامل ویژگی‌ها و عملکردهای به خصوصی است که برای شرکت‌هایی که در این بازار NICHE فعالیت می کنند، تعبیه‌شده است که به این معناست که این راه‌حل‌ها، چیزهای بیشتری از ERP‌های عمومی برای ارائه دارند. به علاوه، همچنین تامین‌کننده، دانشی در زمینه مشخصی از صنعت دارد که به این معناست که زمانی که مسئله بهبود روندهای تجاری و فهم فرصتهای تجاری است، آن‌ها می‌توانند همکاری فوق العاده‌ای برای اکنون و آینده فراهم کنند. در سال 2021، ما همچنین می‌توانیم شاهد ERP های Hyper-NICHE  بیشتری باشیم. بنابراین، صنایع برای تامین یک سیستم حتی مخصوص تر، محدودتر می شوند.

  1. بیشتر از ERP

وضعیت کنونی تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات، این را ممکن می‌سازد که ERP ها با دیگر سیستم‌ها و ابزارها به خوبی یکپارچه شوند. در حالی که ERP‌ها سنتا یک عملگر یگانه بودند، امروزه در حال تبدیل شدن به مهم‌ترین سیستم نرم‌افزاری سازمان‌ها هستند؛ اما در اتصال با بقیه سیستم‌ها. برای مثال، با ورد، اکسل، اوت‌لوک و سایر تیم‌ها یا با سیستم‌هایی برای مدیریت انبار کالا،CRM، ردگیری و انتقال. در سال 2021، شرکت‌ها به دنبال یک سیستم ERP جدید هستند که تنها تمرکز را بر روی خود نگذارد، بلکه به این توجه کند که سیستم ERP چگونه با بقیه سازمان IT سازگار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید