ERPsystem

چرا نرم افزار ERP برای کسب و کار شما حیاتی است؟

در حالی که هیچ نرم افزاری نمی‌تواند یک راه حل کامل برای هر فرآیند کسب و کاری ارائه دهد، تکنولوژی ERP تلاش می‌کند با حرکت در جهت استخراج همه فرآیندهای کسب و کار (آن هم Best Practice) به شما کمک کند بهترین تصمیم گیری‌ها را مبتنی بر داده‌ها برای افزایش بهره وری کسب و کار خود انجام دهید.

ERP می‌تواند بسیاری از فرآیندهای کسب و کار شما را پوشش دهد، اما برخی از فرآیندهای اصلی کسب و کار عبارتند از:

امور مالی

نرم افزارهای ERP مدرن داشبوردهایی ارائه می‌دهد که به شما یک نمای کلی از امور مالی کسب و کارتان می‌دهد، بنابراین می‌توانید به اطلاعات آنلاین و دقیق مالی کسب و کارتان در هر زمان و هر کجا دسترسی داشته باشید. همچنین ERP های مدرن راهکاری برای خودکار سازی کارهای روزانه و لذا کاهش و از بین بردن فعالیت‌های دستی است و این امکان را به شما می‌دهد که توانایی‌های بالقوه کسب و کار خود را برای افزایش بهره وری و افزایش سود رصد کنید.

منابع انسانی

راه‌حل‌های مدرن راه‌هایی برای مدیریت داده‌های شرکت و ساده‌سازی کارهای مدیریت منابع انسانی را در اختیار شما قرار می‌دهند. پرداخت حقوق، استخدام، بررسی عملکرد کارکنان و شناسایی مشکلات مرتبط با منابع انسانی از جمله کارهایی است که می‌توان با یک راهکار مدرن به آن دست یافت. مسئله در راهکارهای مدرن ERP نه صرفاً انجام چنین اموری بلکه انجام آن‌ها با Best Practice های موجود و پیشنهادهای سیستمی و اولویت‌بندی‌های آن با استفاده از هوش مصنوعی در مواقع کمبود منابع است.

تولید

این فرآیند در یک راهکار مدرن نرم‌افزاری ERP ارتباطات تجاری را بهبود می‌بخشد، فرآیندهای روزانه را خودکار می‌کند و تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا به نیازهای مشتریان بهترین پاسخ را بدهند. همچنین این راهکارها منابع موجود را با دسترسی به داده‌های زمانی واقعی مدیریت می‌کنند. این راه‌حل پروژه‌ها، مدیریت هزینه و همچنین برنامه‌ریزی تولید را بهینه می‌کند.

زنجیره تأمین

اگر شرکت شما هنوز اطلاعات را دستی وارد می‌کند و تلاش می‌کند تا به صورت دستی موجودی انبار خود را ردیابی کند؛ می‌توانید به راحتی با بهینه‌سازی این فرآیند با خرید نرم افزار ERP، زمان و پول زیادی را صرفه‌جویی کنید. راهکارهای مدرن همچنین داشبوردها و هوش تجاری پیشرفته‌ای برای مدیریت موجودی انبار و همچنین پیشنهاد برای زمان خرید مواد اولیه بر اساس تولید و یا سررسیدهای فروش ارائه می‌دهد.

با وجود مزیت‌هایی که ERP دارد، برخی از کسب‌وکارها هنوز در مورد استفاده از ERP تردید دارند. دلایل زیادی برای آن وجود دارد، اما جایی که ترس وجود دارد، قطعاً یک راه‌حل نیز وجود دارد.

یکی از ترس‌های رایج، شک در مورد انتخاب ERP مناسب کسب و کار خود است. شما لازم نیست که یک راهکار نرم‌افزاری کامل پیدا کنید که همه چیز را حل کند. ERP باید بتواند بهترین فرایندهای کسب و کار موجود شما را زیر یک سیستم واحد بیاورد در حالی که هر کس در سازمان شما بتواند اطلاعات مناسب کارش را ببیند. دقیقاً این نقطه ایست که انتخاب شرکت همکار پیاده ساز ERP بیش از هر چیز مهم است. همچنین بدیهی است که استفاده از یک راهکار مدرن جهانی که در کسب و کارهای مشابه شما پیاده شده است می‌تواند نگرانی شما را تا حد زیادی برطرف کند.

همچنین تغییر نرم‌افزار همیشه برای سازمان‌ها پر ریسک است. اما باید این را در نظر گرفت که استفاده از مزیت‌های استفاده از نرم‌افزار ERP قطعاً دشواری‌هایی دارد که برای رسیدن به آن باید تلاش کرد. باید تلاش کرد که کارکنان سیستم را قانع کرد که سیستم جدید نه تنها تمام قابلیت‌های سیستم پیشین را دارد، بلکه می‌تواند به ساده‌سازی کار آن‌ها به واسطه خودکار کردن بسیاری از فرآیندها کمک کند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند