پرش لینک ها

فرآیند های خود را با LCS و Dynamics 365 استاندارد کنید

در بحث پیاده سازی سیستم‌های ERP، فرآیند های شرکت مسئله‌ی اصلی است و هم‌سویی سیستم‌های شما با فرآیندهای شرکت‌تان برای موفقیت در پیاده‌سازی یک سیستم ERP امری اساسی و مهم است که با درنظر گرفتن موارد فوق، مایکروسافت در ابزار LCS (lifecycle services) قابلیت مدل سازی فرآیند های شرکت با سیستم Dynamics 365 را ارائه می‌دهد. علاوه بر این مایکروسافت امکان استفاده از کتابخانه فرآیندهای استاندارد را مبتنی بر استاندارد APQC (مرکز بهره وری و کیفیت امریکا) ارائه می دهد. APQC برترین مرکز جهان در زمینه بهبود فرآیند ها و معیار‌ها، به روش ها و مدیریت دانش است. هدف این مرکز کمک به بهبود مدیریت رقابت‌پذیری و بهره‌ وری سازمان‌هاست. بطوری که می توان آن‌ها را به عنوان مرجع به روش ها در نظر گرفت همچنین به شخصی‌سازی فرآیند ها با توجه به مشخصه‌های سازمان مرتبط با Dynamics 365 کمک می‌کند.

اماچگونه کار می‌کند؟

Lifecycle services در یک پورتال مبتنی بر cloud در مایکروسافت میزبانی می‌شود که به تمام مشتریان و پارتنر‌های پیاده سازی و استقرار مایکروسافت دسترسی دارد و دارای چندین ابزار پشتیبانی مرتبط با پیاده سازی سسیستم Dynamics 365 مانند مدیریت متدولوژی، مراحل پروژه، پیشرفت و دسترسی به اسناد مربوطه به هر مرحله، پشتیبانی و مدیریت حوادث با مایکروسافت، دسترسی به پایگاه دانش مایکروسافت، برآوردکننده لایسنس، استقرار و مدیریت محیط های میزبانی شده و Azure مبتنی بر Dynamics 365 مدل سازی فرآیند کسب و کار می‌باشد.
LCS چگونه کار میکند
کارکرد LCS

مدل‌سازی فرآیند کسب و کار

مدل‌سازی فرآیند کسب و کار امکان لینک کردن Dynamics 365 را به فرآیند های اصلی و پشتیبان و بخش های مختلف کسب و کار براساس نوع صنعت فراهم می‌کند ، صنایعی نظیر: خدمات مالی، تولیدی، بخش دولتی، خرده فروشی و صنایع خدماتی.

فرآیند هارا می‌توان با توجه به سطح جزئیات مورد نیاز، سازماندهی کرد و این امکان برای شما فراهم است تا سطح فعالیت_فرآیند (با جزئیات بیشتر) را با سیستم منطبق کنید و یک مخزن فراآیند یکپارچه را برای سهام داران سازمان در دسترس نگه دارید.

علاوه بر این امکان ارتباط فرآیند ها با Task Recorder و نحوه کار گام به گام کاربر در سیستم را فراهم می‌کند . این راهنما‌ها را می‎‌توان بصورت شفاهی، بصورت ویدئویی و یا مستقیما از طریق راهنمای کاربری سیستم نمایش داده شود این امر به آموزش و یادگیری چابک کاربران کمک می‌کند.

LCS اجازه می‌دهد تا کتابخانه های فرایندی برای مشتریان مایکروسافت و همچنین کتابخانه‌های تعریف شده توسط پارتنرها برای راهکارهای تخصصی صنایع (ISV) یا روش های پیاده سازی ایجاد کنند که به استاندارد سازی فرایند ها و امکان استفاده مجدد از آنها در پروژه های پیاده سازی مختلف کمک می‌کند و این برای پروژه های Dynamics 365 در شرکت هایی که بخشی از یک گروه تجاری هستند بسیار ایده آل است.این گزینه امکان استفاده مجدد از فرایند ها بین کتابخانه ها را فراهم میسازد ، به این ترتیب -در صورت تمایل- این ابزار می‌تواند نقطه ای برای بهره‌گیری هرچه بیشتر از فرایند‌ها ی استاندارد APQC در سازمان باشد (که قبلا در سیستم D365  پشتیبانی می‌شود) و آنها را با توجه به ویژگی ها و مشخصه های هر شرکت سفارشی‌سازی کنید یا فرایندهایی را که قبلا در سازمان تعریف شده است را ترکیب کنید.

مدل سازی فرایند کسب و کاراین مدل‌سازی و مدیریت فرایند بسیار بصری است و می‌توان آن را مستقیما با فلوچارت به ابزار D365 متصل کرد یعنی بصورت گام به گام توسط کاربر ایجاد شده است.

این فلوچارت را می‌توان در صورت نیاز به همراه عناصر اضافی تنظیم و سفارشی کرد. اما به عنوان گزینه دیگر LCS امکان مدیریت فرایند هایی را که با ابزار visio از قبل در سازمان تعریف شده اند و نشان دهنده ی فرایندهای خاصی در شرکت هستند، می‌دهد. بنابراین این نمودارها ممکن است از LCS وارد، ذخیره و مشاهده شوند . علاوه براین امکان نظارت بر فرایند هایی را که در طول پیاده سازی سیستم D365 آزمایش و تایید شده‌اند را فراهم می‌کند.

همچنین مایکروسافت به بهبود و معرفی LCS به عنوان یک ابزار مدیر چرخه حیات در برنامه Microsoft Dynamics 365 برای تسهیل عملیات ادامه می‌دهد و یک فضای کاری مشارکتی را فراهم می‌کند که در آن مدل سازی فرایندی کسب و کار سازمان بصورت استاندارد تعریف شده و به راهکار ERP مرتبط و متصل می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید