پرش لینک ها

یکپارچگی Business Central با Power BI مایکروسافت

بهبود در گزارش گیری و نیازهای BI شما

در Dynamics NAV | Central Business 365 می‌دانیم که کلیه مشاغل باید KPI‌های خود را گزارش دهند (گردش مالی، سهام در گردش و غیره) اما سطح گزارش‌دهی و منطق تجارت از شرکت به شرکت بسیار متفاوت است. ما می‌دانیم هنگام یافتن ابزارهای مناسب و درک داده‌هایی که دارید و اینکه چطور تجارت شما می تواند از آنها استفاده کند، با یک میدان مین مطلق مواجه می‌شوید! بنابراین ما راهنمایی‌هایی در مورد بهترین روش‌ها، جوانب مثبت و منفی راه‌حل‌های مختلف و نحوه‌ی بکارگیری و اجرای موفقیت آمیز بستر گزارش جدید خود ارائه می‌دهیم تا شما دیگر نگران آنها نباشید – چون ما در تمام مراحل با شما خواهیم بود.

ما خدمات مختلفی را ارائه می‌دهیم که متناسب با نیازمندی‌ها و پیچیدگی نیازهای بالقوه‌ی شما طراحی شده‌اند. ما با شما همکاری می‌کنیم تا نیازمندی‌های خود را درک کنید، در مورد استفاده از ابزارهای مناسب به تواق برسید و کارهای اجرایی را برنامه‌ریزی و راه‌حل‌ها یا داده‌ها را در صورت لزوم تقویت کنید. ما اطمینان حاصل می‌کنیم که به چیزی رسیده‌اید که نیازهای شغلی شما را برآورده سازد، اما از همه مهمتر به‌راحتی پذیرفتنی و برای پیشرفت عملی هستند.

پس اجازه دهید به سه راه‌حلی نگاه کنیم که ما آنها را به شما پیشنهاد می‌دهیم…

۱. Power BI برای Dynamics NAV | Central Business 365

چیست؟!

Power BI ابزاری از مایکروسافت برای تجسم جدید اطلاعات (به معنای گرافیکی عالی و داشبوردی که داده‌های شما را نشان می‌دهد) است که به گونه ای طراحی شده که بتواند در کنار Dynamics NAV | Central Business 365 به‌صورت یکپارچه عمل کند. با استفاده از Power BI به طیف وسیعی از قالب‌های گزارش استاندارد دست پیدا می‌کنید و امکان اتصال مستقیم به Dynamics NAV و 365 Business Central دسترسی پیدا خواهید کرد تا گزارشات و داشبورد خود را ایجاد کنید.

چطور کار می‌کند؟

این داده‌ها مستقیما از سیستم Dynamics شما گرفته می‌شود و آن را در قالب بصری نمایش می‌دهد تا به کاربران این امکان را دهد تا به راحتی داده‌های خود را بررسی کنند و بینش بیشتری نسبت به ناحیه‌ی مورد علاقه‌ی خود کسب کنند. ما به شما کمک می کنیم تا با ارائه چند داشبورد معمول در زمینه‌هایی مانند فروش، وصول مطالبات و خرید کار خود را شروع کنید. این نماها می‌توانند به‌عنوان راهنمایی برای ساخت داشبوردهای بیشتر بهبود یافته یا مورد استفاده قرار گیرند – هرچه باشد، از اینکه دوباره از یک صفحه‌ی خالی شروع کنید، بسیار بهتر است!

برای چه کسانی مناسب است؟

Power BI که مستقیماً در مقابل Dynamics NAV |  Business Central365 کار می‌کند، برای مشاغل کوچکتر بسیار عالی است که در آن، کاربران می‌توانند هنگامی که درگیر شروع کردن سریع کار خود هستند حوصله‌ی داده‌گیری و BIهای پیچیده را ندارند داده‌های خود را بررسی و گزارش دهند.

۲. گزارش دادن به‌عنوان یک خدمت (RAAS)

چیست؟!

به عبارت ساده، مانند گزارش‌های نتفلیکس برای گزارش‌های Dynamics است! ذخیره شده در فضای ابری امن و Azure ما، می توانیم ظرف مدت چند روز شما را سروسامان دهیم. با هزینه‌ی ماهانه‌ای که می‌پردازید، شما به Power BI و طیف وسیعی از گزارش‌ها و داشبوردهای آن دسترسی پیدا می‌کنید. نکته جالب در مورد RAAS این است که با اضافه شدن مطالب بیشتر، بلافاصله و بدون نیاز به هزینه‌ی بیشتر و حتی درخواست گزارش‌های اضافی، آن را دریافت می‌کنید. این راه‌حل «پرداخت کن و برو»، قابل استفاده و آسان است و حتی می‌تواند به راه‌حل‌های پویای Dynamics NAV نیز وصل شود، پس نیازی به به‌روزرسانی برای دریافت گزارش‌های بهتر نیست.

خب چطور کار می‌کند؟

با گزارش دادن به‌عنوان یک خدمت (RAAS)، ما داده‌های Dynamics را با استفاده از Power BI که قبلا به آن متصل شده، در پایگاه داده‌های گزارش‌های شما استخراج می‌کنیم. همین‌طور، با Dynamics NAV | Business Central 365 می‌توانید داده‌ها را از سایر منابع داده‌های شخص ثالث (مثل پایگاه داده‌های SQL ، فایل‌های اکسل و غیره) استخراج و آنها را برای خود بازتعریف کنید و با تراز کردن آنها با Dynamics NAV | Business Central 365 خود،می‌توانید یک بعد کاملا جدید را برای گزارشات خود دریافت کنید. برای مثال، شما می‌توانید فروش روزانه‌ یا ساعتی خود را از Dynamics گزارش داده و اطلاعاتی در مورد شرایط آب‌و‌هوایی (از یک منبع داده‌ی خارجی) به‌دست آورید تا ببینید چگونه این روند، فروش شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این مثال نشان می‌دهد که چگونه داده‌های Dynamics NAV | Business Central 365 و سایر نقاط می‌توانند بر کسب‌وکار شما تاثیر بگذارند و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید با کمک آنها در مورد تصمیمات استراتژیک تجاری، آگاهانه تصمیم‌گیری کنید.

برای چه کسانی مناسب است؟

RAAS مناسب برای مشاغلی است که تعداد کاربران آنها بیش از تعداد انگشت‌شماری است (مثلا بیش از 10 کاربر) یا کسانی که نیاز به گزارش‌های پیچیده‌تری با مجموعه داده‌های بزرگتری دارند (مثلا جدول ثبت ورودی دفترچه شما تقریباً ۲ تا ۸ میلیون ردیف دارد). با استفاده از RAAS شما دیگر فشار عملکرد را در پایگاه داده‌های Dynamics خود قرار نمی‌دهید! ما حواسمان به آنها خواهد بود، تا شما آسوده باشید!

۳. جت آنالیتیکس (که قبلاً با عنوان Jet Enterprise شناخته می شد)

چی هست؟!

Jet Analytics برای ساده‌سازی گزارش‌دهی طراحی شده است که بازی با مجموعه داده‌های بزرگ را سریع و آسان می‌کند. با استفاده از Power BI، داشبورد‌های جدیدی را برای موارد اصلی تجارت مانند امور مالی، فروش و موجودی در اختیار شما قرار می‌دهد. Jet Analytics پلتفرمی را ارائه می‌دهد که مشاغل بزرگتر به‌راحتی می‌توانند بدون نیاز به هرگونه کدگذاری، تمام گزارشات و الزامات KPI خود را حل کنند و آن را بهبود ببخشند.

چطور کار می‌کند؟

Jet Analytics از مکعب‌های بهینه‌شده برای Dynamics استفاده می‌کند که مجموعه داده‌های بزرگی برای گزارش‌های بسیار تاثیرگذار در آن جمع‌آوری می‌شوند. نتیجه؟ مشاغل می‌توانند گزارش‌ها و بسته‌های پیچیده را در بازه‌های زمانی کوتاه اجرا کنند، در حالی که مقادیر زیادی از داده‌ها را اداره می‌کنند و بر سیستم Dynamics آنها تاثیر نمی‌گذارد. مثلا، شما می‌توانید با ارائه‌ی گزارش از فروش در کنار سرمایه‌ی در گردش خود و با خرید‌هایی باورنکردنی‌ای که داشته‌اید و میزان سود و زیانی که در بورس پیش‌بینی کرده‌اید، دیدی عالی برای تاجری را به‌وجود آورید که بتواند با کمک آن ببیند چه کالایی فروش خوبی دارد و یا چه کالایی به‌زودی روانه‌ی بازار می‌شود تا بتواند بر اینکه آیا تعداد بیشتری از آن کالا را بخرد یا نه زودتر تصمیم‌ بگیرد. این نوع گزارش از تعداد قابل توجهی داده استفاده می‌کند که از مناطقی مختلف و با انجام برخی محاسبات پیچیده به‌دست آمده است، چیزی که می‌تواند یک فشار سنگین برای بانک اطلاعاتی ERP عملیاتی باشد.

مکعب‌های OLAPِ Jet Analytics، در مقایسه با داده‌های Dynamics از پیش تعریف شده است، بنابراین سریعتر می‌توانید از آن استفاده کنید و راه بیافتید. بر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید تا بفهمید ما چگونه در شروع کار به شما کمک می‌کنیم. درست مانندRAAS ، Jet Analytics از منابع داده‌های خارجی برای تقویت گزارش در کنار داده‌های موجود در سیستم Dynamics شما پشتیبانی می کند.

برای چه کسانی مناسب است؟

این یک ابزار عالی برای هرکسی است که می‌خواهد ضمن بالا بردن سطح گزارش‌های خود، کنترل کامل اطلاعات خود را در دست داشته باشد، جایی که حجم داده‌ها و تاریخ‌های مورد نیاز فراتر از بسته‌های گزارش ماهانه است. همچنین، یکپارچه سازی Power BI با Jet Reports همراه است، ابزار گزارش‌دهنده‌ی قدرتمند مبتنی بر اکسل، که وجود آن برای هر Dynamics NAV | Business Central 365 ضروری است… این کاری بسیار قدرمتند است و سریع اجرا و عملی می‌شود و شما به کمک آن ساعت‌ها گزارش خواهید شد.

یک دیدگاه بگذارید