sharepoint 2019

شیرپوینت 2019 در راه است

تغییرات جدید شیرپوینت 2019 حیرت انگیز است. مایکروسافت وعده شیرپوینتی با ویژگی های شگفت انگیز را به کاربرانش داده است.در مراسم MSignite در چهارم اکتبر 2017، مایکروسافت اعلام کرد که چه تغییراتی در شیرپوینت 2019 رخ می دهد:

وان درایو

همه می دانیم که وان درایو و شیرپوینت هردو زیرساخت های یک تکنولوژی هستند. تنها تفاوت در نوع “محتوای شخصی” و “محتوای جمعی” است. با این تفاسیر، این دو در یک مسیر پیش می روند.
تغییرات پیشنهادی از سوی کاربران در آپدیت جدید اعمال می شود.

چندی پیش مایکروسافت در مورد آپدیت جدید شیرپوینت خبر داد که حجم زیادی از درخواست های کاربران در ورژن جدید اعمال شده است. مشکل از دست رفتن اطلاعات حین سینک شدن شیرپوینت اتفاق نمی افتد. به راحتی می توانید روی فایل مورد نظرتان کلیک کنید و طبق میل خود یک کپی از فایل در درایو خود داشته باشید و به این صورت فضای هارد درایو خود را خالی نگه دارید. این ویژگی سرعت سینک شدن سایت های داخل شیرپوینت را نیز افزایش می دهد!

ظرفیت انتشار بهبود یافته

فیچر اعمال شده جدید دیگر این است که دیگر نیازی نیست که برای ارسال ایمیل و اشتراک گذاری فایلی از داخل شیرپوینت، مرورگر خود را باز کنید. حالا شما با یک کلیک ساده روی فایل و انتخاب گزینه اشتراک گذاری یک URL منحصربه فرد دریافت می کنید تا به هرکجا که مایلید ارسال کنید.

کوتاه کننده لینک

در رابطه با لینک ها، شاید شیرپوینت درحال حاضر خیلی شناخته شده نباشد، ولی مایکروسافت با درک این نیاز سعی دارد لینک ها را تا جای ممکن کوتاه کند تا ارسال و اشتراک لینک ها برای کاربران بسیار آسان شود.

اشتراک گذاری از طریق آفیس

در کنار اشتراک گذاری مستقیم از طریق اکسپلورر، در ورژن جدید در هرکجای آفیس و نرم افزار های زیرگروه آن مانند ورد، اکسل یا پاورپوینت باشید می توانید فایلی که ایجاد کرده اید به اشتراک بگذارید. این فیچر جدید در تمام ورژن های آفیس فعال خواهد شد!

برای اشتراک گذاری ایمن به هیچ اکانت مایکروسافتی نیاز ندارید!

با سیستم جدیدی که کد امنیتی موقت به شما ارائه می دهد، می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را توسط هر سرویس ایمیلی به اشتراک بگذارید و مطمئن باشید که هیچ داده ای بدون اجازه شما نمی تواند به اشتراک گذاشته شود.

تحلیل عملکرد افراد روی هر فایل

درصورت انتشار هر فایلی، می توانید افرادی که فایل شما را مشاهده کرده اند ببینید و بررسی کنید. از آنجاییکه پایه و اساس وان درایو و شیرپوینت یکسان است تمام این فیچر ها در هردوی آن ها فعال است.

پیش نمایش فایل

به زودی دیگر نیاز نیست که برای مشاهده هر فایلی نرم افزار مخصوص آن را باز کنید و می توانید بدون استفاده از برنامه مورد نظر، بیش از 270 نوع محتوا را مشاهده کنید. این فایل ها می تواند شامل مدل های 3D نیز باشند.

شیرپوینت جدید با قابلیت های جدید

تغییراتی که در شیرپوینت ایجاد شده است در واقع آنقدر زیاد است که آن را به محصول جدید و کارآمدتری

تبدیل کرده است.

افزونه های جدید

وب پارت های جدید بسیاری ایجاد شده است که کاربران شیرپوینت مدت ها بود درخواست کرده بودند:

فرم های مایکروسافت _ بررسی ها و آنالیز را به طور مستقیم روی صفحه شما نمایش می دهد.
برنامه ریز_ دیگر نیازی نیست که برای مشاهده برنامه ها و طرح های مرتبط، مجبور باشید اپ ها را جداگانه باز کنید و می توانید در همان اپ مورد نظر، آیتم های مرتبط را مشاهده کنید
فعالیت وب_ فعالیت افراد تیم روی هر پروژه قابل مشاهده است
وب پارت اتصال دهنده_ به زودی می توان به بیش از 100 منبع داده مختلف اتصال پیدا کرد که این منابع در سایت شما قابل مشاهده هستند.
وب پارت بهبود یافته یامر_ یامر شبکه اجتماعی اختصاصی مایکروسافت قرار است پیشرفته تر شود و برای بازده بهتر آن تلاش شده است.
وب پارت ویدیوهای 3D _ مشاهده ویدیوهای 3D روی پیج خودتان ممکن شده است.

هماهنگی بهتر فیچر Teams and Groups

اگر از فیچر Teams and Groups تا به حال استفاده کرده اید می دانید که چقدر به مدیریت شما کمک می کند. به زودی با تغییرات جدید در این بخش کارها بسیار آسان تر و کارآمد تر از قبل می شود.

این فیچر را به تیم سایت خود متصل کنید_ این فیچری بود که کاربران زیادی مدت ها درخواست آن را داشتند.. با یک تنظیمات ساده می توانید این فیچر را فعال کنید.
این فیچر را مستقیما از درون شیرپوینت راه اندازی کنید_ تنها با کلیک روی یک دکمه، به این فیچر و فایل های مرتبط با آن دسترسی پیدا می کنید.
صفحات شیرپوینت مجزا در Tab ها_ می توانید یک Tab بسازید که وب پیج را نمایش می دهد، اما به زودی توانایی نمایش روی پیج های شیرپونت خود به طور مستقیم درون Teams نیز قابل مشاهده است.

اپلیکیشن موبایل

اپ موبایل شیرپوینت نیز تغییراتی در جهت پیشرفت داشته است. محتوا گذاری و کار با آن به زودی خیلی آسان تر از قبل می شود.

سایت های بومی موبایل_ رابط کاربری و ظاهر اپ موبایل قرار است زیباتر و با دیزاین بهتری باشد و سایت ها متناسب با سایز اسکرین گوشی موبایل شما (متناسب با سایز اسکرین شات گوشی همراه شما) و همچنین Layout بهتر از ورژن قبلی آپدیت شده است.
نیوز فید تعامل یافته_ اپ موبایل شما را در جریان نیوز فید های مرتبط و آیتم ها و پیج های جدید قرار می دهد و بدین صورت هیچ چیز را از دست نمی دهید و از تغییرات با خبر می مانید.
بوک مارک_ می توانید هر زمان پیج مورد نظر خود را بوک مارک کنید تا در زمان مورد نظر خود به آن دسترسی داشته باشید.
درون سایت خود جستجو کنید_ می توانید تمام سایتی که به آن دسترسی دارید را مشاهده کنید و روی موبایل خود سایت ها را بررسی کنید.

اینترانت دوباره مطرح می شود

کاربران با این محیط جدید و فیچر های بهبود یافته، بسیار آسان تر می توانند تطابق پیدا کنند.

سایت های ارتباطی_ این فیچر قبلا هم وجود داشت اما مایکروسافت قصد دارد وب پارت ها و افزونه های بیش تری ایجاد کند، Layout ها ی بهتری ارائه دهد و ارتباط درون سازمانی و بیرون سازمانی را آسان تر کند.
صفحات جدید_ روشی آسان برای ایجاد کانتنت ارائه می دهد. تغییر در محتوا به قدری آسان است که کاربران می توانند محتوایی با ظاهر زیبا و منظم ایجاد کنند.
جستجو در وب با مرورگر Bing_ در بیرون از اینترانت خود با مرورگر Bing جستجو کنید و پیج های خود را با جهان به اشتراک بگذارید.
اتصال لینکدین به پیج افراد_ اطلاعات و ID هر شخص در شیرپوینت می تواند به صفحه لینکدین آن اتصال پیدا کند و مستقیما در شیرپوینت قابل مشاهده باشد.
تهیه سایت شخصی_ تا امروز هم فرآیند ایجاد یک سایت کار خیلی دشواری نبود، اما حالا دیگر نیاز نیست که به قسمت تنظیمات سایت بروید تا سایت جدید ایجاد کنید. با کلیک روی دکمه سایت و انتخاب گزینه های مورد نظرتان، سایت جدیدی برای شما ایجاد می شود. همچنین به شما محتوای پیشنهادی نیز ارائه می دهد.
Tool Box جدید برای وب پارت_ این فیچر جدید بسیاری از ابزارهای مورد نیاز شما را در دسترستان قرار می دهد.
ذخیره اخبار_ همانطور که از اسم آن پیداست اخبار مورد نظرتان را نگه دارید و هر زمان که به آن نیاز دارید مطالعه کنید.
شخصی سازی PowerApps _ حالا زمان کار با PowerApps شده است و می توانید اپ های خود را مستقیما به شیرپوینت اتصال دهید

پیشرفت لیست ها

هسته ی مرکزی شیرپوینت کلکسیونی از لیست ها است. مایکروسافت قرار است این لیست ها را کارآمد تر کند.

تغییر فرمت ستون ها بدون نیاز به کد نویسی!_ دیگر نیاز به کدنویسی برای تغییر فرمت ستون ها نیست و کسانی که دانش برنامه نویسی ندارند به راحتی می توانند تغییرات مورد نظرشان را در ستون ها ایجاد کنند.
PowerBI و Bing در لیست آیتم های شما به هم متصل هستند_ شما می توانید آیتم های PowerBI و Bing را در لیست های خود وارد کنید و از آن ها استفاده کنید.
دیگر پیجی وجود ندارد_ با اسکرول یک پیج تا انتها شما وارد پیج های بعدی می شوید و دیگر نیازی به باز کردن مجزای هر پیج نیست. این فیچر حتی برای صفحات بسیار بزرگ هم قابل اجراست.

جستجو

در بخش جستجو تغییرات خاصی اعمال شده که کاربران مدت ها به دنبال آن بودند.

شخصی سازی جستجو_ این فیچر قبلا هم فعال بود اما حالا زمانی که شما روی قسمت جستجو کلیک می کنید، فورا داده های جدید و مرتبط را با جستجوی اولین حرف کلمه مورد نظرتان می توانید مشاهده کنید.
به روز رسانی صفحه نتایج_ صفحه نتایج بر اساس نوع محتوا دسته بندی شده است و بسیار منظم و کار آمد نتایج جستجو را نمایش می دهد.
نمایش فولدر در نتایج_ یک قابلیت بزرگ دیگر، فولدر ها در قسمت نتایج نمایش داده می شوند.
جستجوی تصاویر_ در تغییرات جدید اعمال شده بر شیرپوینت، جستجوی عکس براحتی اتفاق می افتد. اگر عنوان تصویر مربوطه را جستجو کنید آن را پیدا می کنید و دیگر نیازی به انواع متاتگ ها و فولدر بندی برای یافتن عکس ها نیست.
نتایج جستجوی افراد_ شما می توانید افراد مرتبط با فایل مورد نظر خود را نیز مشاهده کنید و حتی نام آن ها را جستجو و فیلتر کنید.

امنیت و کنترل

در مورد ایمنی و نحوه کنترل بر شیرپوینت زمان زیادی وقف شده و تغییرات مفیدی اتفاق افتاده است.

ادمین سنتر جدید شیرپوینت_ محیط ادمین سنتر همچنان برای کاربران آشنا است چون شباهت زیادی به ادمین سنتر آفیس 365 دارد. این بخش نمودار ها و آمار میزان مصرف داده شما را نشان می دهد. همچنین پیام های تغییرات در هر قسمت از شیرپوینت و افزودن یا حذف قسمت خاصی را به شما اطلاع می دهد.
به روز رسانی مدیریت سایت_ مدیریت سایت های شیرپوینت در آفیس 365 همیشه کار آسانی نبوده است. این بخش درحال بهبود است. سایت های خود را می توانید جستجو کنید. و می توانید به صورت گروهی روی یک سری از سایت ها تغییرات ایجاد کنید.
دستیابی به سایت_دسترسی کاربران خود روی هر ابزار و سایت مختلف تعیین کنید. این دسترسی شامل تعیین جزیی ترین دسترسی ها هم می شود.
توافقات_ از آنجاییکه کشورهای گوناگون قوانین گوناگونی دارند، سازمان های بین الملل با چالش های زیادی روبه رو هستند. یکی از این چالش ها با آپدیت جدید شیرپوینت برطرف شده است. بدین صورت که می توان دسترسی هر کاربر را در هر منطقه و کشور تغییر داد و قوانینی بر اساس محل زندگی کاربران تعیین کرد.
رمزگذاری سرویس های شیرپوینت_ در ورژن جدید ممکن شده است.
ذخیره فایل ها در وان درایو_قابلیت ذخیره ورژن جدید وان درایو، به کاربران اجازه بازیابی داده ها را می دهد و کمترین احتمال از دست رفتن داده در این ورژن وجود دارد.
ابزار انتقال _ به راحتی لیست ها و آیتم های کتابخانه خود را در ورژن جدید انتقال دهید.

اپلیکیشن آفیس

اپلیکیشن موبایل آفیسی که هم اکنون از آن استفاده می کنیم نیز درحال تغییرات زیادی است.

اشتراک گذاری_ در Real Time با تگ کردن شخص مرتبط بصورت هم زمان روی اسناد مشترکی می توان کار کرد.
انتشار روی همه ی پلتفرم ها_ مهم نیست که روی چه پلتفرمی کار شود، در تمام پلتفرم ها می توان فایل ها را منتشر کرد.
با درنظرگرفتن تمامی این تغییرات، شیرپوینت 2019 تلاش دارد تا رضایت کاربران خود را بیش از قبل جذب کند.

منبع : https://collab365.community

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند