پرش لینک ها

محبوب‌ترین سیستم‌های ERP از نظر کاربران کدام‌اند؟

  • 84% از کاربران در مایکروسافت داینامیکس 365، کسانی هستند که سیستم ERP خود را به همکاران خود در صنعت که راهکارهای ERP را بررسی می‌نمایند، پیشنهاد می‌کنند.
  • دسترس‌پذیری در ERP ابری اوراکل و کیفیت آموزش آن، بیشترین امتیاز را در بین 22 تأمین‌کننده‌ی سیستم ERP به دست آورده است و 82% از کاربران این ERP نیز اذعان می‌دارند که از این سیستم رضایت دارند و از آن، ارزش دریافت می‌کنند.
  • 83% از کاربران Unit 4 ERP نیز از پشتیبانی تأمین‌کننده‌ی این سیستم رضایت دارند و همین مسأله باعث شده است تا تأمین‌کننده‌ی این سیستم، در مقایسه با دیگران نقش رهبری پیدا کند.

این نظرات و دیگر دیدگاه‌های فریبنده‌ و جذابی که بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی مشتریان در SoftwareReviews مطرح شده است، امروز در گزارش زیر برای برنامه‌ریزی منابع سازمان منتشر شده است. این گزارش بر اساس داده‌های نگرشی که از سوی مشتریان ثبت‌شده‌ی این سیستم‌های ERP ارائه شده، تهیه شده است. 1،107 مشتری در این خصوص، نظر داده‌اند و در این نظرات، 22 تأمین‌کننده بررسی شده‌اند. SoftwareReviews نیز یکی از بخش‌های تحقیقات IT و شرکت‌ مشاور گروه تحقیقاتی اینفوتک است.

مدل کسب و کاری اینفوتک نیز به این صورت است که خریداران سازمان در آن ثبت‌نام می‌کنند و سپس، نتیجه‌ی تحقیقات در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود. بدین ترتیب، نیاز به وابستگی به درآمد تأمین‌کننده کاهش یافته و بنابراین، محققین در مطالعات خود در خصوص رضایت‌مندی بسیاری از مشتریان آن‌ها بی‌طرف قضاوت خواهند نمود.

دیدگاه‌های اصلی به دست آمده از این تحقیق، شامل موارد زیر است:

گزارش اینفوتک برای برنامه‌ریزی منابع سازمان
گزارش اینفوتک برای برنامه‌ریزی منابع سازمان
  • ده مورد از 22 تأمین‌کننده‌ی ERP دارای امتیاز ترکیبی بالاتر از متوسط گروه یعنی 3/7 بوده‌اند.. کاربران Unit 4 ERP به رضایت از پشتیبانی تأمین‌کننده و سهولت در یکپارچه‌سازی داده‌ها به عنوان دو مورد از نقاط قوت قابل ملاحظه‌ی این ERP اشاره می‌نمایند که در نتیجه، باعث شده تا امتیاز ترکیبی بالایی را به دست آورد. کاربران ERP ابری اوراکل نیز اشاره می‌کنند که قابلیت‌های ویژه‌ی صنعت، مدیریت تدارکات و همچنین مدیریت سرمایه‌های انسانی در این سیستم بسیار عالی است. در شکل زیر، ده تأمین‌کننده‌ی برتر در زمینه‌ی سیستم‌های ERP و دسته‌بندی و رتبه‌بندی آن‌ها توسط اینفوتک نشان داده شده است:

  • با مقایسه‌ی ده تأمین‌کننده‌ی برتر بر اساس معیارهای رتبه‌بندی، دیدگاه‌هایی در خصوص مبنای برداشت آن‌ها از این سیستم‌ها در حال حاضر به دست می‌آید. اینفوتک، متوسط هر دسته را در پایینِ قسمت خلاصه‌ی قابلیت‌های هر تأمین‌کننده ارائه نموده است و بدین ترتیب، خریداران می‌توانند بهینه‌کاوی کرده و سیستم‌های موجود را نسبت به بهترین سیستم‌ها با یکدیگر مقایسه نمایند. در جدول زیر نیز تأمین‌کنندگان مختلف ERP که بیشترین امتیازات را بر اساس برداشت مشتریان از آن‌ها در هر یک از یازده معیار کسب کرده‌اند، با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

 

یک دیدگاه بگذارید