مدیریت منابع با مایکروسافت داینامیکس 365 بیزنس سنترال

مدیریت منابع با مایکروسافت داینامیکس 365 بیزنس سنترال

‌از طریق ویژگی مدیریت منابع، تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات مبتنی بر پروژه می­توانند از ابزاری جامع به منظور برنامه‌­ریزی، نظارت، تحلیل و مدیریت زمان فعالیت‌­های پرسنل بصورت دقیق و اثربخش استفاده کنند.

این سیستم که برای کنترل متمرکز و سادگی استفاده طراحی شده، به شما امکان ارزیابی منابع فردی یا گروهی، ردیابی زمانی به کمک ثبت یکپارچه، و محاسبه­‌ی شاخص‌­های مرتبط با منبع در یک تقویم واحد را عرضه می­کند. همچنین شما قادر خواهید بود تمامی مستندات زمانی ثبت شده را در یک مکان و با استفاده از تایم شیت جامع یا پورتال منابع ذخیره‌­سازی نمایید.

ویژگی­ها

تجزیه و تحلیل منابع

شما می­توانید با استفاده از فرمول‌­های آماری به ارزیابی ساعت‌­های تولیدی بهره­‌ور، نیازمند زمان اضافه، و غیربهره­‌ور در هر پروژه یا وظیفه پرداخته، هزینه­‌ی منابع را ارزیابی کرده و کارآیی موجود را تعیین کنید.

برنامه­‌ریزی مبتنی بر وظیفه

با استفاده از وظایف از پیش تعیین شده در سیستم مدیریت منابع، و تعریف وظایف جدید، شما می­توانید به برنامه‌­ریزی و تخصیص منابع به تولیدات، مشاغل و خدمات بپردازید.

گردش کاری با تایم شیت

شما می­توانید جریان کاری ویژه­ای را تعریف کنید که در آن گام­‌های مختلف پردازش تایم شیت تا انتها تعیین شده است. در این راستا قادر خواهید بود از الگوهای مختلف تایم شیت به منظور ساده‌­تر شدن مدیریت تایم شیت بهره بگیرید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند