مزایای اصلی پیاده سازی و استفاده از مدیریت پروژه سازمانی epm

مزایای اصلی پیاده سازی و استفاده از مدیریت پروژه سازمانی epm

پیاده سازی سیستم مدیریت پروژه سازمانی EPM غالبا به سازمانهایی مربوط می شود که می خواهند متدولوژی و رویکرد استاندارد و قابل رجوعی برای شروع، مدیریت و کنترل پروژه های سازمانی شان داشته باشند و در عین حال از مزایای زیرساختی برای کار گروهی و به اشتراک گذاری ساختار یافته اطلاعات منتفع شوند، دلایل زیادی برای اینکه چرا یک شرکت باید سامانه مدیریت پروژه سازمانی EPM سامیکس را مستقر سازد وجود دارد. از جمله:

 

استانداردسازی و اتوماتیک کردن فرایندهای حاکمیتی
با پیاده سازی سیستم مدیریت پروژه سازمانی epm سامیکس امکان تعریف چندین گردش کار جهت کنترل های حاکمیتی مناسب از طریق چرخه حیات پروژه- از پروپزال تا بعد از اجرا- امکان پذیر می شود این امر منجر به هزینه های کاهش یافته، زمان سریع تر چرخه، و افزایش کیفیت می شود.
ثبت همه سرمایه گذاری ها در یک مخزن مرکزی
تثبیت سرمایه گذاری های کسب و کار و IT در یک مخزن سازمانی به منظور بهبود شفافیت، بینش و کنترل. راهکار EPM سامیکس شما را قادر می سازد تا فرایندهای تکرارشدنی و پرکاربرد را بعنوان الگو مستقر کرده و بدین ترتیب جمع آوری داده ها را در سازمان تسهیل فرمایید. این داده های متمرکز تحلیل های مالی، منابع، زمانبندی و همچنین درک دیگر روندهای داده ای و وضعیت را به منظور ارائه گزارش های اطلاعاتی تسهیل می نماید.
اولویت بندی هدفمند استراتژی های کسب و کار و سرمایه گذاری های رقابتی
استفاده از تکنیک های مورد تائید کسب و کار جهت تعریف و اولویت بندی استراتژی های کسب و کار سازمانتان برای دوره برنامه ریزی پیش رو، و نمره دهی اولویت های اهداف بصورت اتوماتیک جهت ارزیابی موثر سرمایه گذاری های رقابتی از چند بعد.

 

هم راستا نمودن پورتفولیوهای انتخابی با استراتژی کسب و کار
اجرای سناریوهای بهینه سازی what-if جهت شناسایی تعادل بهینه و انتخاب پورتفولیوی بهینه ای که با بهترین وجه با استراتژی های کسب و کارتان هم جهت است، بر اساس بودجه و محدودیت های مختلف. استفاده از مزایای تکنیک های تحلیلی پیشرفته پورتفولیو جهت شناسایی و از بین بردن محدودیت هایی که مانع می شوند پورتفولیو به مرز کارایی اش Efficient Frontier برسد.

 

مدیریت موثر منابع
بدون درک ظرفیت و فشار کاری طولانی مدت، شرکت چرخه ناکارایی از استخدام- اخراج را تجربه می کنند که منجر به هزینه های سربار بالا، از بین رفتن دانش، و تعهد اخلاقی ضعیف کارمندان می شود. راهکار مدیریت پروژه سازمانی EPM سامیکس با فراهم کردن شفافیت در مورد تعهدات کلی کار، تایم شیت های واقعی، و قابلیت های منابع، به شما کمک می کند تا برنامه های منابعی را ایجاد کنید که استخدام ها و برون سپاری های استراتژیکتان را با اهداف بلندمدت کسب و کارتان هم جهت نماید.

 

همکاری و هماهنگی به سادگی
کمک به تضمین اینکه تیم ها اهداف و کارها را با هم به نحو موثری به اشتراک می گذارند، وقتی سازمان از نظر جغرافیایی و فرهنگی پراکنده می شود، بسیار حیاتی تر می شود. راهکار EPM امکان دسترسی تحت وب و به موقع به اطلاعات حیاتی پروژه که ذخیره شده اند را فراهم می کند. این امر بدان معناست که تیم ها می توانند دانش را به اشتراک گذاشته، برای تحویل خروجی ها و وظایف به سادگی با هم تعامل کنند و به سرعت فعالیت ها را برای انطباق با تغییرات و به روزرسانی های پروزه تنظیم نمایند.
اندازه گیری و ردیابی عملکرد پورتفولیو
سنجش و ردیابی موثر پروژه ها، برنامه ها و برنامه های کاربردی بر اساس چرخه حیاتشان، به شما دید واضحی جهت شناسایی فعال مشکلات و تصمیم گیری می دهد و کمک می کند تا مطمئن شوید پورتفولیوتان بازگشت سرمایه (ROI) را حداکثر کرده و کارایی عملیاتی را بهبود می دهد.
از تکنولوژی های موجود بیشترین بهره را ببرید
 بستر نرم افزاری راهکار EPM Microsoft Windows Server ، Microsoft SQL Server، و SharePoint و Project Server می باشد بنابراین می توانید بیشتز از مهارتهای سازمانتان از این تکنولوژی های مایکروسافت استفاده کنید. راهکار EPM همچنین بصورت پیش فرض قابل یکپارچه سازی با سیستم های Office و برنامه های ERP و چارچوب های همکاری مایکروسافت می باشد. این امر کاربران را قادر می سازد تا در حالیکه با برنامه های آشنایی مثل Outlook یا SharePoint کار می کنند، داده ها را با راهکار EPM به اشتراک بگذارند.
سازگاری کامل با برنامه های کاربردی کسب و کار
 رابط API پراجکت سرور که به درستی تعریف شده است، Eventing Model ای که از Windows Workflow Foundation پشتیبانی می کند، SDK با نمونه های مرجع، و ابزارهای دیگر، راهکار EPM را تبدیل به چارچوبی انعطاف پذیر و قابل گسترش جهت مدیریت کارتان می کنند. از رابط Project Server، یک سرویس وب بر اساس API، استفاده کنید تا همزمان EPM را با دیگر نرم افزارهای سازمانی تان مانند ERP، CRM، HR و … یکپارچه سازید.
تحقق سریع بازگشت سرمایه گذاری
راهکار EPM سازمان را به راهکاری جهت مدیریت منطبق پروژه ها و پورتفولیو مجهز می کند. با افزایش بهره وری در کارکنان، زمان های سریع تر برای چرخه ها، کاهش هزینه ها و بهبود مدیریت زمان، راهکار EPM بازگشت مثبت و پایداری از سرمایه گذاری را برایتان فراهم می آورد. در مدیریت پورتفولیوی IT، نرم افزار می تواند هزینه ها را 2 تا 5 درصد کاهش داده، بهره وری را 20 تا 25 درصد افزایش دهد و بدین ترتیب بودجه را به میزان 10 تا 15 درصد به سمت پروژه هایی که بیشتر استراتژیک هستند سوق دهد. در توسعه و آوردن محصولات جدید به بازار، بهترین فعالان، کسانی که تکنولوژی و فرایندهای سازمان یافته ای را برای فعالیت های تحقیق و توسعه و ورود به بازارشان استفاده می کنند، می توانند زمان ورود به بازار را بیش از 30 درصد کاهش دهند.
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند