پرش لینک ها

پیاده سازی ERP برای شرکت الفاخر

شرکت الفاخر به عنوان شرکتی بین المللی که در بیش از 100 کشور جهان نمایندگی دارد، به شکل تخصصی بر روی تنباکوی قلیان تمرکز دارد و طعم های متنوعی نظیر نعنا، لیمو، آلبالو، سیب و … را در بسته هایی با وزن های مختلف تولید می کند.

از جمله نیازهای اصلی شرکت جهت استفاده از ERP  یکپارچه سازی ساختار اطلاعات خود در دفتر تهران با دفتر امارات بود.

نکته قابل توجه در خصوص استفاده از نرم افزار D365 Business Central توسط گروه الفاخر آن است که خانواده بزرگ الفاخر در امارات نیز از این نرم افزار به عنوان راهکار جامع نرم افزاری خود استفاده می کند. ساختار یکسان سرفصل حسابهای حسابداری و مشابهت فرمولاسیون و فرایند تولید و ترکیبات مواد اولیه، سایر گزارش های نرم افزار بهره‌وری و تحلیل و آنالیز اطلاعات را تسریع می‌بخشد.

شایان ذکر است نگهداری موجودی به شکل ریالی و تعدادی و اطمینان از این که تمامی جابجایی هایی که در انبار صورت گیرد توسط سیستم ثبت خواهد شد یکی دیگر از دلایل انتخاب BC توسط تیم الفاخر بوده است.

استقرار نرم افزار BC برای تیم الفاخر علاوه بر افزودن تجربه های ارزشمند به تیم ما در حوزه تنباکو، نیازهای صنایعی را که احتیاج به تولید پیچیده با  BOM ها یا recipes های محرمانه در کارخانه ها دارند را بر ما عیان کرد. سامیکس توانست با تغییرات پیکره بندی نرم افزار ضمن محدود کردن دسترسی BOM  و میزان مصارف موارد اولیه هر تولید، با تعریف dimension values های متعدد ، نیازمندی های مرتبط با هر محصول  هنگام تولید را پاسخ دهد.

از مهم ترین چالش های اجرا در پروژه ی الفاخر، آموزش بخش مالی و زیربار بردن مجموعه به شکل کامل بوده است. چرا که شرایط اسناد مالی در بخش تولید دارای پیچیدگی هایی بود که بعضا با به روش های استاندارد نرم افزار BC متفاوت بود و اسناد حسابداری شرکت که توسط تیم سامیکس در نرم افزار وارد گردید می بایستی با تغییراتی ثبت میگردید که به کمک تحلیل دقیق و صورت جلسات کمیته راهبری پیاده سازی ERP بر این چالش ها فائق آمدیم.

یک دیدگاه بگذارید