کاربرد نرم‌افزار Dynamics 365 Business Central در مدیریت زنجیره تامین (SCM)

کاربرد نرم‌افزار Dynamics 365 Business Central در مدیریت زنجیره تامین (SCM)

نرم٬­افزار Dynamics 365 Business Central (که پیش از این با نام­‌های Dynamics NAV و Navision عرضه می‌­شد) به شکلی برای کاربری در مدیریت زنجیره تامین (SCM) طراحی شده است تا این فرآیند را در تمامی سطوح زنجیره تامین تسهیل کند.

مدیریت زنجیره تامین چیست؟

مدیریت زنجیره تامین که با حروف اختصاری SCM هم شناخته می‌­شود، یکی از اصطلاحات رایج در دنیای تجارت است. فرآیند SCM بخش مدیریت و کنترل مواد و محصولات را پوشش می­دهد که شامل انتقال و نگهداری از محصولات در نقطه تولید و نقطه مصرف (POC) بوده و دربرگیرنده مواد خام، محصولات درحال تولید و محصولات نهایی است.

هدف اصلی فرآیند SCM کمک به تولید سود خالص از طریق ایجاد یک زیرساخت رقابتی است که از الگوی لجستیک جهانی استفاده کرده و میزان عرضه و تقاضا را هماهنگ می­کند.

مدیریت SCM در نرم‌­افزار Business Central

به دلیل رشد تجارت اینترنتی و افزایش انتظارات مشتریان از خدمات ارائه شده توسط کسب و کارها، وظیفه هر کسب و کار این است که خود را با پیشرفت­‌های فناوری هماهنگ کرده و نیازهای مشتری را به بهترین شکل برآورده کند. امروزه بسیاری از شرکت­‌ها دارای کانال­‌های فروش چندگانه و انبارهای مختلف هستند که منجر به افزایش پیچیدگی مدیریت کارآمد شده و اموری مانند فروش آفلاین و آنلاین، ضرورت مدیریت انبار و لجستیک و ایجاد یک تجربه یکپارچه برای مصرف کننده را دشوار می­کند.

به همین دلیل کسب و کارهای محصول-محور نیاز به SCM کارآمد را بیش از هر زمان دیگر به عنوان یک بخش جدانشدنی از موفقیت خود حس می­کنند. استفاده از یک فرآیند کارآمد در SCM به شرکت­‌ها اجازه می­دهد تا محصولات را با سرعت بیشتر و قیمت پایین‌­تر برای مشتریان خود ارسال کنند، که به نوبه خود منجر به افزایش رضایت مصرف کننده و رقابت می­‌شود. با درنظر گرفتن نقل و انتقالات و ویژگی‌­های مختلفی که زنجیره تامین را شکل می­دهند، انتخاب یک مجموعه IT به روز با فناوری­‌های جدید و با توانایی مدیریت حجم بالای داده امری حیاتی است.

در نرم‌­افزار Dynamics 365 Business Central، قابلیت­های SCM به شکلی طراحی شده است که منجر به بهبود مدیریت انبار، جلوگیری از کاهش موجودی و افزایش سوددهی می­‌شود.

قابلیت مدیریت انبار هوشمند

با استفاده از این ابزار می­توانید به صورت زنده از کالاهای موجود در انبار، زمان سفارش محصولات جدید و آمادگی برای افزایش تقاضا مطلع شوید. هوش مصنوعی نرم‌­افزار Business Central بهترین زمان برای سفارش محصول را به شما اطلاع می­دهد و از نارضایتی مشتریان از ناموجود بودن محصولات جلوگیری می­کند. از سوی دیگر، شما نیازی به سفارش­ محصولات غیر ضروری و پر کردن انبار نخواهید داشت و از راکد شدن سرمایه جلوگیری می­کنید. نرم‌­افزار Business Central به شما داده­‌های پیش­بینی فروش و میزان موجودی محصول را ارائه داده و با استفاده از این اطلاعات به سفارش­ خودکار محصول، به جریان انداختن فرآیندهای کاری و ردیابی کالاها و خدمات کمک می­کند.

ارائه دید کامل از وضعیت انبار

نرم­‌افزار Business Central یک تصویر کلی از انبار را به شما ارائه می­دهد که به زمان­‌بندی مناسب دریافت، پردازش و تحویل سفارش به مشتری کمک می­کند. با وارد کردن موقعیت مکانی، ابعاد و نقشه هر واحد انبار می­توانید تمامی تراکنشات و انتقالات محصول را ردیابی کنید.

افزایش سوددهی

کالاهای جدید را در زمان مناسب سفارش داده و هزینه آن را در زمان مناسب پرداخت کنید. نرم‌­افزار Business Central بهترین زمان برای پرداخت هزینه محصول را به شما اطلاع می­دهد تا از بیشترین تخفیف برخوردار شوید، رابطه مناسبی با تامین کننده داشته باشید و از پرداخت هزینه­‌های ناخواسته مانند نرخ سود یا جریمه خودداری کنید.

پرداخت و سفارش در زمان مناسب

نرم‌­افزار Business Central SCM بهترین زمان برای پرداخت هزینه محصول را به شما اطلاع می­دهد تا از بیشترین تخفیف برخوردار شوید، رابطه مناسبی با تامین کننده داشته باشید و از پرداخت هزینه‌­های ناخواسته مانند نرخ سود یا جریمه خودداری کنید. علاوه براین با استفاده از ابزارهای تحلیل داده برای زنجیره تامین و جریان کار می­توانید از پرداختی‌­های مشکوک یا غیرضروری خودداری کنید.

تسهیل سفارش­های شرکت

نرم‌­افزار Business Central از ابزارهای پیشرفته و هوش کسب و کار بهره می­برد که می­توانند دید جامعی از فرآیند SCM را در اختیار شما گذاشته و در نتیجه میزان فروش و کارآیی مدیریت انبار را از طریق فرآیند تبدیل سفارش به پول (OtC) بهبود بدهند. نرم‌­افزار Business Central همچنین قابلیت یکپارچگی با نرم‌­افزارDynamics 365 Sales for sales  (نرم­‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت)را ارائه می­دهد.

نرم‌­افزار Dynamics 365 Business Central از مایکروسافت منجر به بهبود فرآیند پرداخت، فروش، تولید، لجستیک و انبارداری می‌­شود. شما می­توانید از قابلیت مدیریت زنجیره تامین (SCM) برای هماهنگی و کنترل جریان کار با توجه به نیازهای خودتان استفاده کنید. شما می­توانید قابلیت‌­های SCM در نرم‌­افزار Dynamics 365 Business Central را با توجه به شرایط خودتان پیکربندی کنید و به بهترین شکل با تمامی شرکای تجاری خود ارتباط داشته باشید. علاوه براین، می­توانید به راحتی زمینه­‌های دیگر کسب و کار خود مانند تدارکات، پردازش، و زمان تحویل را بهبود بدهید.

کاربردهای SCM در نرم‌­افزار Dynamics 365 Business Central

بهبود مدیریت موجودی انبار: با استفاده از هوش مصنوعی یکپارچه می­توانید زمان سفارش محصولات را پیش­بینی کنید. تنها کالاهای مورد نیاز را با توجه به داده­‌های به­‌روز و پویا سفارش دهید.

از فروش از دست رفته و کاهش موجودی انبار اجتناب کنید: با محاسبه خودکار میزان موجودی، زمان تحویل و سفارش‌­های مجدد می­توانید سطح موجودی را کنترل کنید. در زمان نایاب بودن کالاهای خاص می­توانید از گزینه‌­های جایگزین استفاده کنید.

میزان سود خود را افزایش بدهید: از بهترین زمان برای پرداخت به تامین­ کننده‌­ها و جلوگیری از جریمه دیرکرد آگاه شوید. با استفاده از فرآیندهای تایید شده از پرداختی­‌های مشکوک یا غیرضروری جلوگیری کنید.

مدیریت ترتیب سفارشات:ترتیب سفارش­‌ها، سفارشات کلی و فرآیند سفارشات را مدیریت کنید.

مدیریت ترتیب پرداخت پرداختی­‌ها، سفارش‌­های کلی و فرآیند ترتیب پرداخت را مدیریت کنید.

مدیریت انبارداری (ساده و پیشرفته): قابلیت مدیریت انبار Business Central را می­توان با سطوح مختلفی از پیچیدگی و براساس حجم فرآیندها و سفارشات اعمال کرد. تفاوت سطوح مختلف این است که در سطح ساده، فعالیت‌­ها براساس پردازش تکی سفارشات و در سطح پیچیده براساس پردازش چندین سفارش به صورت همزمان پردازش می­شود.

انتقال کالا: می­توانید مسیر انتقال کالا را ردیابی و ارزش سفارشات را در مقاطع مختلف بررسی کنید.

موقعیت مکانی: کالاهای خود را در مکان‌­های مختلف بررسی کنید کارخانه، مرکز توزیع، انبار، نمایشگاه، نماینده فروش یا ماشین­های خدماتی.

مدیریت خطوط کاری: در شرکت­‌هایی که خدمات خود را بدون نیاز به خط تولید و با یکپارچه­‌سازی فرآیندهای مختلف ارائه می­دهند، نرم­‌افزار Business Central این امکان را ارائه می­دهد تا ویژگی­‌های مختلف فرآیند خدماتی مانند فروش، برنامه­‌ریزی، رزرو و انبارداری در یک مجموعه متمرکز شوند.

نرم‌­افزار Dynamics 365 Business Central یک راهکار مدیریت کسب و کار جامع است که با کاربری ساده به شما اجازه ارتباط با کسب و کار خودتان و تصمیم­‌گیری‌­های هوشمندانه‌­تر را می­دهد. Microsoft Dynamics 365 Business Central با توجه به کاربردهای نرم‌­­افزار Dynamics NAV توسعه پیدا کرده و به منظور افزایش قابلیت­ها می­توان آن را با محصولات دیگر شرکت مایکروسافت مانند خدمات ابری مایکروسافت، Office 365، Microsoft Flow، Power BI و PowerApps ترکیب کرد. این نرم‌­افزار خود را با تغییرات کسب و کار شما تطبیق می­دهد و در عین حال از فناوری­‌های روز بهره خواهد برد. کاربرد مدیریت زنجیره تامین این نرم‌­افزار به شرکت شما در ایجاد چرخه کار مناسب در انبار کمک کرده و یک تصویر جامع را در هر مرحله از فرآیند ارائه می­دهد.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند